Web Sürümüne Geç

  Polat'tan transfer açıklaması

  Salı 10.08.2010 15:15

  Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, ihtiyaçları olan en az 1-2 futbolcu bulunduğunu ve onları almak istediklerini belirterek, ''Düşündüğümüz şartlar olursa transfer yaparız. Bir saat içinde de olabilir, bir hafta sonra da olmayabilir'' dedi.

  Adnan Polat, İDO'nun daveti üzerine Haliç Tersanesi'ni ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu hafta başlayacak olan Süper Lig'in hayırlı olmasını dileyen Polat, ''Kavgasız, gürültüsüz, küfürsüz bir lig olmasını diliyorum. Hakemlerimizin özellikle cesurca kuralları uyguladığı bir lig olsun istiyorum. Futbol sert bir oyun. Topa sertliğe 'evet' ama futbolcuya sertliğe müsamaha gösterilmemesini diliyorum. Taraftarların bol katılımlı bir lig olmasına katkıda bulunmasını diliyorum. Galatasaray'ın şampiyon olmasını diliyorum'' diye konuştu.

  Polat, bir gazetecinin, Galatasaray'ın yurt dışındaki hedeflerine ilişkin sorusu üzerine de Galatasaray'ın hedeflerini anlatmaya gerek olmadığını, takımın katıldığı tüm turnuvalarda en yukarıya oynama hedefi olduğunu, onun dışında hiçbir şeyin Galatasaray'ı tatmin etmeyeceğini söyledi.

  ''TRANSFERDE BİRKAÇ GELİŞME VAR''
  Bir gazetecinin, transferlerin ne aşamada olduğunu sorması üzerine de Polat, bu hafta yarım günlüğüne İtalya'ya gittiğini ve oradan da Belgrad'a geçtiğini, ancak basının bir haftadan beri kendisinin İtalya'da olduğunu yazdığını anlattı. Polat, transfer görüşmeleri yaptıklarını, yönetim kurulunun almış olduğu bütçe kararına uygun bir şekilde hareket etmeye çalıştıklarını kaydetti.

  Bütçelerine uymayan futbolcuları almayı düşünmediklerini belirten Polat, ''Birkaç gelişme var. Düşündüğümüz şartlar olursa transfer yaparız. Bir saat içinde de olabilir, bir hafta sonra da olmayabilir. İhtiyacımız olan en az 1-2 futbolcu var. Onları almak istiyoruz'' dedi.

  ELANO VE ARDA'NIN DURUMU
  Adnan Polat, bir gazetecinin, Elano'nun durumunu sorması üzerine de ''Elano şu anda Galatasaray'ın futbolcusu. Kendisi Dünya Kupası'nda çok iyi bir başlangıç yaptı. Fakat kötü bir sakatlık... Kasıtlı bir faulle Dünya Kupası'nda devre dışı kaldı. Halbuki iki maçında 2 gol, 1 asist yapmıştı. Zaten Elano milli takımdan çıktıktan sonra milli takım da etkilendi. Şu anda tedavisi sürüyor. Satılacak futbolcumuz yok. Ama dünyada satılmayacak futbolcu da yok'' karşılığını verdi. Bir gazetecinin, Arda'nın satılıp satılmayacağı yönündeki sorusuna da Polat, ''Arda kesinlikle satılmaz. Bunu ben söylemekten bıktım. Arda Galatasaray'dan bir yere gitmiyor'' dedi. Başkan Polat, transfer edilecek isimlerin sorulması üzerine de ''Gazetelerde çıkan isimlerin yüzde 1'ini alsaydık 3 tane 11'lik kadro kurmuş olurduk. Başka bir şey söylemek istemiyorum'' diye konuştu.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN