Web Sürümüne Geç

  Aslan çarpıldı

  Pazar 15.08.2010

  Sakatlıklarla başı dertte olan ve beklenen transferleri henüz gerçekleştiremeyen sarı-kırmızılı takım, Sivas'a boyun eğdi

  Geçen yıl ligi üçüncü sırada tamamlayan ve eleştirilerin odağında yer Galatasaray, Sivasspor'a yenilerek yeni sezona da hazır olmadığını gösterdi. Maça Mustafa Sarp'ın golüyle başlasa da Sivas'ın mücadeleci ve sert futbolu karşısında yelkenleri suya indiren sarı-kırmızılı ekip, 43. dakikada Bruno Zita ve 60'ta Cihan'ın golleriyle sahayı 2-1 mağlup terk etti. Maça damgasını vuran da Galatasaray'ın milyon dolarlık ayakları değil, yılların tecrübeli ismi Ceyhun Eriş'ti. Tecrübeli oyuncu klas çalımları, sert şutları ve Cihan'a yaptığı asist ile futbol dersi verdi.

  Haldun Üstünel aranıyor
  Sivas ile deplasmanda oynadığı 6 maçta 12 puan kaybetmekten kurtulamayan Galatasaray'da ise sorunlar bir kez daha su yüzüne çıktı. Sakatlıklarla başı yine dertte olan ve beklenen transferleri gerçekleştiremeyen sarı-kırmızılı ekip Sivas karşısında geçen sezondan pek de ders alınmadığını ortaya koydu. Vasat transferler istifa eden Haldun Üstünel'i aratırken, maça forvetsiz başlayan Rijkaard da hatalı kenar yönetimi ile tepki çekti.

  NASIL OYNADILAR?

  CANA *
  Büyük umutlar ile transfer edilen Arnavut futbolcu Sivas maçındaki futbolu ile hayal kırıklığı uğratmaya devam etti. Bir de gereksiz sarı kart gördü.

  EMRE ÇOLAK *
  Serdar'ın rahatsızlanması ile kendisine ilk 11'de bulan Emre, sahada kaldığı 60 dakika içinde yaptığı top kayıpları ve isabetsiz ortaları ile tepki çekti.

  ALİ TURAN *
  aç eksiği bulunan Ali Turan henüz hazır olmadığını gösterdi. İstekli gözükmesine rağmen, ikili mücadelelerde zayıf kaldı, rakiplerini kaçırdı.

  ARDA *
  ustafa Sarp'ın golünde nefis bir orta çıkartan oyuncu arkasını getiremedi. Emre'ye kızdı ama kendisi de sık sık top kaptırdı, isabetsiz şutlar çekti.

  MUSTAFA *
  tığı golün dışında çok fazla varlık gösteremeyen Mustafa, orta sahada çok koşmasına rağmen maç içinde olumlu çok fazla hareketi olmadı.

  KEWELL **
  vete oynamasına rağmen sahada ayak basmadık yer bırakmadı. İsteği topları alamayan Harry Kewell, sonlara doğru oyundan düştü.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN