Web Sürümüne Geç

  Gel artık Julio

  Salı 17.08.2010

  Sarı-kırmızılılar, sambacıyı ikna etmek için en son yıllık 3 milyon euro'dan 4 yıllık sözleşme önerdi. Gözler Baptista'ya çevrildi...

  Süper Lig'e kötü başlayınca transfere hız veren Galatasaray, Julio Baptista'ya servet önerdi. Sarı-kırmızılı yönetimin, uzun süredir peşinde olduğu ancak bir türlü olumlu yanıt alamadığı Roma'nın 28 yaşındaki Brezilyalı golcüsünü ikna etmek için yıllık 3 milyon euro'dan 4 senelik sözleşme teklif ettiği bildirildi. Baptista teklife olumlu yanıt verirse, Galatasaray'dan dört yılda toplam 12 milyon euro alacak. Roma ile daha önce 5 milyon euro'ya anlaşan yönetimin, Baptista'ya karar vermesi için yarına kadar süre tanıdığı ifade edildi.

  Roma'dan da 'Git' baskısı

  Brezilyalı yıldız teklifi kabul ederse, hemen Türkiye'ye getirilecek. Aksi halde Julio Baptista defteri kapatılacak. İtalyan basını, Roma'nın, gözden çıkardığı sambacıya Galatasaray'a gitmesi için büyük baskı yaptığını belirtiyor. Ancak Baptista'nın hâlâ kararsız olduğu da vurgulandı. Real Madrid ve Arsenal'de de forma giyen 'Canavar' lakaplı Baptista, 2008'de 9 milyon euro bonservis bedeliyle geldiği Roma'da 49 maçta oynayıp, 12 gol attı.

  Bellamy kara listede
  G.Saray'ın Baptista'nın alternatifi olarak düşündüğü Craig Bellamy'ye Manchester City, 'bir daha tesislere gelme' dedi. The Guardian, 31 yaşındaki Galli yıldıza Tottenham, Celtic ve Sunderland'ın da talip olduğunu belirtti.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN