Web Sürümüne Geç

G.Saraylı taraftarlara vize yasağı!

Perşembe 19.08.2010 09:59

Ukrayna’nın feminist kadınlar grubu FEMEN, G.Saray’la birlikte bu ülkeye gidecek Sarı-Kırmızılı taraftarlara karşı savaş açtı.

FEMEN grubunun sözcüsü, bu maç için Türkiye'den geleceklere vize verilmemesini çünkü Türklerin Ukrayna'ya maç için değil fuhuş için geleceklerini iddia etti. Bu tasarıya destek veren Evropeyskoy Partisi sözcüsü Mykola Katerinchuk, özellikle bekar Türklere vize verilmemesini teklif etti.

Bu tepkiler üzerine Sivil Pozisyon sözcüsü Anatolyi Gritsenko, insan haklarına aykırı olan bu isteği saçmalık olarak yorumladı. Bu arada özellikle Kiev'de çalışan pek çok fahişenin maçın oynanacağı tarihlerde Lviv'e gideceği ve G.Saraylı taraftarlar için Lviv'de özel partilerin düzenleneceği ortaya çıkı.

Cehennem zebanileri
Bu arada Ukrayna'nın Ukraine Football internes sitesi Karpaty taraftarlarına G.Saray'ı anlatırken, özellikle taraftarlara özel bir bölüm ayırdı. Sami Yen için G.Saray taraftarının 'Cehennem' yakıştırması yaptığını belirten site, G.Saraylı taraftarları ise 'Cehennem zebanileri' olarak yorumladı. G.Saray'ı Türkiye'nin D.Kiev'i olarak yorumlayan site, Türkiye'de Beşiktaş ve F.Bahçe'nin G.Saray'ın en önemli rakipleri olduğunu fakat iki ekibin de G.Saray'ın çok gerisinde diye tanımladı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN