Son dakika krizi

Çarşamba 25.08.2010

6 milyon euro'luk teklifi kabul eden Real Betis son anda orta saha oyuncusuna borcu olan 2 milyon euro'yu da isteyince işler karıştı

Sevilla'da görüştüler
Pino ve Cana'dan sonra üçüncü yabancı futbolcuyu getirmek için gün sayan Galatasaray, İspanya Futbol Ligi takımlarından Real Betis'te forma giyen Kamerunlu orta saha oyuncusu Achille Emana ile anlaştı. Daha sonra Real Betis ile Sevilla kentinde masaya oturan sarı- kırmızılılar, 28 yaşındaki futbolcu için 6 milyon euro önerdi ve uzun görüşmeler sonrasında İspanyollar bunu kabul etti. Yılda 2 milyon euro kazanan Emana, kulübünden alacaklarını isteyince Betis kurnaz bir planı devreye soktu, işler karıştı.

Varela: Betis şaşırmış!
Altı milyon euro'ya "Evet" demiş olan Betis'li yöneticiler önce G.Saray'dan bu parayı Emana'ya ödemesini istedi. Ret yanıtı alınca da bonservis bedelini anında 8 milyon euro'ya çıkardı. G.Saray'ın da bunu ödemeye kesinlikle yanaşmadığı belirtiliyor. Açıklama yapan Emana'nın menajeri Juan Pablo Varela, "Tam iş bitmişken bu sorun çıktı. Emana, Real Betis'te kalmaya daha yakın. Betis'in 6 milyonu böyle bir devirde kabul etmemesini anlayamıyorum. Türkler bu duruma bence fazla tahammül etmez" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN