"İstifa etmeyeceğim"

Cuma 27.08.2010 00:58

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, üst üste alınan kötü sonuçlar nedeniyle istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.s

Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?'' sorusu üzerine, ''İstifayı düşünmüyorum. Sezonun başındayız, bizim daha çok çalışıp başarılı olmamız gerekiyor. Benim bu sonuçlarda yüzde kaç payım olduğuna gelince; takım başarılı olduğu zaman futbolcular alkışı kazanıyor, takım kötü gittiği zaman tabii ki suçlu hoca oluyor. Çünkü takımın başındaki odur. Onun için ben kaçmayacağım ve sonuna kadar mücadele edeceğim daha yapacak çok iş var'' diye yanıt verdi.

Görevinin başında olduğunu anlatan Holandalı teknik adam, ''Sezon başı olduğundan dolayı hatalar olabilir, bunları düzeltmemiz lazım. İki tane kazanacağımız kupa var, şu anda hedefimiz bu kupaları almak'' dedi.

Rijkaard, Galatasaray'ın oyunundaki düşüşün nedenlerinin sorulması üzerine, mazeret üretmek istemediğini de vurgulayarak, ''Alınan oyuncuların hepsi sakat, herkes neredeyse sakatlandı. Defansa da oyuncu istedim. Elinizdeki ürün ve kalite böyle olunca bu tip sonuçlarla karşılaşıyorsunuz'' ifadelerini kullandı. Rijkaard'ın bu soruya, toplantıda kullandığı dil olan Flamence yerine İngilizce cevap vermesi dikkati çekti.
Hollandalı çalıştırıcı, kendileri için duygusal bir maç yaşandığını da anlatarak, ''Son dakikalarda turu getirecek golü bulduk. Ama yediğimiz golle turu rakibe hediye ettik. Futbolcularımın mücadelelerinden memnunum. Kimseyi kadro dışı bırakacak lüksüm yok. Çünkü çok eksik oyuncum var'' diye konuştu.

KONONOV: ''BİZİM İÇİN BAYRAM''
Karpaty Teknik Direktörü Oleg Kononov, maç için çok ciddi hazırlandıklarını belirterek, ''Bugün bizim için bayram'' dedi.

Kononov, tamamen dolu bir statta oynadıklarını kaydederek, şunları söyledi:

''Bu maç bizim hayatımızda en önemli maçtı. Oyuncular bizler gibi bunu hissetmiş. Maçın sonunda kazandığımız gol çok iyi oldu. Galatasaray'ı üzmek istemiyorum ama biz bugün daha iyi oynadık ve onun için kazandık.''
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN