İlaç gibi geldi

Pazartesi 30.08.2010
Galatasaray'daki sorunların temelinde bana göre sevgi, samimiyet ve dialog eksikliği var. Futbolcular sahaya çıktıklarında yüzlerinde kazanma arzusu ve oynama isteklerini nedense sezon başından beri göremiyoruz.
Galatasaray ipsiz bir kuyuya düşmüş ve bir ip uzatılmasını bekleyen tutsak gibiydi. Ona bu ipi uzatan ve kurtaran kaleci İvesa veVolkan Yaman oldu. Neyseki Galatasaray'a göre kahramanlar bunlardı.
Galatasaray karşısında beklenenin aksine son zamanlarda gördüğümüz en kötü Eskişehirspor'u izledik. Bu yorgun ve moralsiz Galatasaray için avantaj gibi görünüyordu.
Ama buna rağmen avantajı neredeyse kullanamayacaktı.
Sakatlıktan yeni çıkan Elano'nun yerine neden Aydın'la başlamazsın?
Cana yine yedek. Barış ve diğerleri yorgun.

Yaratıcı oyuncu şart

Rijkaard'a tek hak verdiğim konu kadronun çok kısıtlı ve yetersiz oluşu. Bu konuda yapacak bir şeyler varsa acilen yapılmalı yoksa ligi bile idare edemezler.
Şimdilik bu maç ortalığı bir nebze sakinleştirir gibi gözükse de milli maç arasında kalıcı ve net çözümler getirilmeli.
Şu maçta Baros'u biraz besleyebilseler maç çok daha erken kopabilir ve takım daha rahat oynardı. Kesinlikle çözüm bulunması gereken nokta yaratıcı oyuncu...
Bu arada önceleri kulüplerimiz milli takıma hazır ve formda oyuncular yollarlardı. Şimdi tam tersi milli takımımız sakat, formsuz ve oynamayan oyuncuları (Sabri, Hakan Balta, Gökhan Zan gibi) çağırıp forma sokuyor. Teşekkürler Hiddink ve Oğuz hoca...

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN