Gecelerin adamı

Çarşamba 01.09.2010

"Pino alemcidir. Sürekli ev partilerine katılır. Vücudu bu yükü kaldırmadığı için hep adale sakatlığı yaşar. İstikrarlı değildir"

Galatasaray'ın yeni transferi Pino, Türkiye'ye gelir gelmez ayağının tozuyla iki maça çıktı. Ancak Belgrad'daki OFK karşılaşmasından bu yana sakatlığı sebebiyle sahalardan uzak kaldı. Pino'nun eski kulübü Fransız Monaco'nun teknik direktörü Guy Lacombe, Pino'nun sık sık sakatlanmasının alışılan bir durum olduğunu söyledi. FOTOMAÇ'a özel açıklamalar yapan Lacombe, "Çok kaliteli bir oyuncudur. Ama biz sık sık sakatlandığı için kendisinden tam anlamıyla faydalanamadık. Hep adale sakatlığı yaşadı. Bunun da sebebi özel hayatına gereken önemi vermemesi. Yaptığımız araştırmalarda, sürekli evlerde partilere katıldığını saptadık" dedi.

Tek başına maç da kazandırır
Sürekli alem yapan Pino'nun vücudunun bu yükü kaldıramadığını belirten Lacombe şunları söyledi: "Maalesef yaşadığı sakatlıkların hiçbiri darbeye bağlı değildi. Ama gününde olduğunda da tek başına maç kazandırır. Bazı maçlarda öylesine patlama yapar ki adeta büyülenirsiniz. Ama bir sonraki karşılaşmada onu mumla ararsınız. Yani istikrarlı değildir. Bunun yanı sıra saha içinde kolektif oyunu da sevmez. Hep bireysel oynar, futbolun takım oyunu olduğu gerçeğinden devamlı olarak uzaklaşır. Bütün bunlara rağmen onu bırakmak istemiyorduk. Ancak kendisi ısrarla ayrılmak istedi. Devamlı olarak ayrılmak istediğini söyleyen bir oyuncuyu da tutamazsınız."

İŞTE YENİ FORMALARIYLA YENİ ASLANLAR-TIKLA

Etiketler Pino, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN