"Arda bana hizmet eder!"

Pazar 05.09.2010 13:39

Galatasaray'a, sezon başında Beşiktaş'tan bonservis bedeli olmadan transfer olan Serdar Özkan, Beşiktaş'ta 12 sene oynadığını belirterek, ''Ama buraya kadarmış. Şartlar uymuyorsa yapacak bir şey kalmıyor. Galatasaray'a gelirken kafamda hiç soru işareti yoktu'' dedi.

Galatasaray Dergisi'nin Eylül ayı sayısında röportajı yayınlanan Serdar Özkan, her iki kulübün de büyük camialar olduğunu vurgulayarak, ''Bir büyük takımdan, başka büyük bir takıma geldim. O yüzden çok zorlanacağımı düşünmüyorum. Bundan sonra Galatasaray'ın başarısı için çalışacağım'' diye konuştu.

Serdar, yeni takım arkadaşlarından bir çoğunu eskiden tanıdığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şunu da söylemeliyim; Florya'da gerçekten farklı bir hava var. Herkes söylerdi bana, (burada arkadaşlık çok iyi) diye, ama gelince bunu daha iyi gördüm. Kamplarda 10-15 kişi bir odada oluyoruz. Amatör bir ruh var. Ben geldiğimde çok şaşırmıştım bu duruma.''

''BİRKAÇ MAÇI ÜST ÜSTE KAZANMALIYIZ''
Sezon başı kampını çok iyi geçirdiklerini vurgulayan Serdar, buna rağmen sezona iyi başlayamadıklarını söyledi.

Serdar Özkan, ligde ilk iki maçta işlerin iyi gitmediğini belirterek, ''Birkaç maçı üst üste kazanmalıyız. Sonra işleri iyi gidecektir'' dedi.

PARASIZLIKTAN DOLAYI FUTBOLA GALATASARAY'DA BAŞLAYAMAMIŞ
Röportajında futbola nasıl başladığını da anlatan Serdar, mali durumlarının kötü olmasından dolayı futbola Galatasaray alt yapısında başlayamadığını açıkladı.

Serdar, ablasının çocukluğunda kendisini Florya'ya, Galatasaray'ın alt yapı seçmelerine götürmek istediğini, ancak bunun gerçekleşmediğini belirterek, şunları söyledi:

''Küçükçekmece'de oturuyorduk. Futbola herkes gibi mahallede oynayarak başladım. Dikkat çekiyordum herhalde ki, birçok kişi anneme ve babama bu çocuğu bizim takıma alalım ya da oğlunuzu bize getirin diyordu. Ablam da beni Florya'ya Galatasaray'ın seçmelerine götürecekti. Ama o zamanlar Florya'da futbol okulu tarzında bir yapı vardı. Yani para ödememiz gerekiyordu. Maddi durumumuz da pek iyi olmadığından Florya'da başlamadım futbola. Yine o sıralarda Beşiktaş'ın da seçmeleri vardı. Girdim, kazandım seçmeleri ve 11 yaşında Beşiktaş'ta futbola başladım.''

ARDA İLE DOSTLUĞU
Arda ile ilk kez milli takım seçmeleri sırasında tanıştığını ifade eden Serdar, ''İkimiz de 13 yaşındaydık. Onlar Galatasaray'dan, ben Beşiktaş'tan geliyordum. İstanbul Karması'nda başladı arkadaşlığımız. O turnuvada ben en iyi oyuncu ödülünü aldım, Arda da gol kralı oldu. Daha sonra kamplarda oda arkadaşı olduk. Çok iyi bir dostluk başladı ve dışarıda da görüşmeye başladık. Kafamız o kadar uyuşuyor ki onun düşündüğünü ben dile getiriyorum ya da tam tersi'' diye konuştu.

Serdar Özkan, Galatasaray'a geldiğinde Arda'nın kendine çok şey kattığını gördüğünü vurgulayarak, ''Çok olgunlaşmış. Disiplinli ve ağır bir isim olmuş, kendisine de bunu söyledim zaten. Hem saha dışında hem de saha içinde gerçek bir kaptan gibi'' dedi.

Arda ile playstation maçları oynadıklarını anlatan Serdar, ''Bu maçlarda kazanan kaybedene hizmet eder. Genelde kazanan ben olduğum için, Arda bana hizmet eder'' esprisini yaptı.

Serdar, ''En büyük eksiğin ne'' sorusunu ise ''Benim biraz güç problemim var. 75. dakikadan sonra bu eksikliği hissediyorum. Bunu gidermek için çok çalışıyorum. Fakat ne kadar idman yaparsanız yapın, bu eksik maçla kapatılacak bir durum'' diye yanıtladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN