Hagi'den beri en iyisi

Perşembe 16.09.2010

"G.Saraylılar onu bir maçla değerlendirmesin İş bitiricidir. İstatistikleri Alex&Guti'den iyi"

G.Saray'a gelmesi bir şans
İlk olarak belirtmeliyim ki, Galatasaray efsane olarak anılan kadroları dahil, her kadrosunda yer alabilecek, mükemmel bir oyuncuyu renklerine bağladı. Bana geçen sezona kadar Misimoviç'in Galatasaray'a transferinin mümkün olup olmayacağını sorsalar, 'mümkün değil' derdim. Çünkü Wolfsburg'da özellikle son 2 yılda çok önemli işler yaptı. Koşulların sarıkırmızılı takım lehine gelişmesiyle kadroya dahil oldu. Hemen şunu eklemeliyim; Misimoviç'i takımın tamamının kötü oynadığı Gaziantep maçı ile sakın değerlendirmeyin!

Doğuştan lider özellikli
Kaldı ki hazırlık maçı dahi oynamadan önemli bir lig maçına çıktı. Yine de Ayhan ve Baros'a gollük paslar atıp, kalecinin çeldiği gollük bir şut da çektiğini unutmayalım. Bana göre Wolfsburg, takıma büyük katkılar sağlamış, hatta ligin ilk haftasında bile Bayern maçında Dzeko'ya gol attırmış futbolcusuna Diego'yu tercih etmekle büyük hata yaptı. 'Misimoviç'i nasıl bilirsin?' derseniz sizlere sadece iyi şeyler anlatırım. Münih'te doğup büyümüş çok önemli liderlik özelliklerine sahip Misimoviç, her şeyden önce müthiş bir profesyoneldir.

Penaltı ve frikik uzmanıdır
Sivri demeç vermez, ortalığı karıştırmaz. Takımı için her şeyini verir. Sağ ayaklı ama iki ayağını da iyi kullanır. Çok iyi bir şut tekniğine sahiptir. Penaltı ve serbest atış konusunda 1 numaradır. Bence Rijkaard onu hemen takımın penaltıcısı yapmalıdır. Misimoviç'in başarısındaki en önemli etken ise, hızlı düşünme ve doğru karar verme yeteneğinin üst düzeyde olmasıdır. 28 yaşında 80 gol atıp 99 asist yapması, bunun kanıtı. Yani o ya öldürücü pası atar ya kendisi işi bitirir. Her maç asist pasları atar ama golcüler bunu değerlendirmeyebilir.

Lincoln'ün Alman yaşayanı
33'er yaşındaki Alex ile Guti'den daha çok gol&asist yapması örnek verilebilir. Almanya'da tanıdığım tüm spor otoriteleri, Galatasaray'ın müthiş bir transfer yaptığını belirttiler. Onun Galatasaray taraftarına bu sezon çok güzel anlar yaşatacağını garanti ederim. Onu Bosnalı değil Alman bir oyuncu olarak görün. Böylece Lincoln ile kıyaslamanın yersizliği görülür. Misimoviç, Hagi'den sonra Aslan'ın en önemli transferi olduğunu gösterecektir.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN