Tünelden çıktık

Perşembe 16.09.2010

"Bundan sonra atılım ve yatırım dönemidir. Ben hiçbir zaman sportif başarı sözü vermedim. Şeffaflık ve yapısal değişim için çok çalıştık"

Kulübü büyütmeliyiz
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Eylül ayı Divan Kurulu toplantısında camiaya umut dolu mesajlar verdi. Polat, "Kulübü her alanda gurur ve keyif veren bir dünya markası olarak büyütmeyi hedefliyoruz. Daha önce 'Karanlık tünelin içindeyiz önümüzü görmüyoruz', sonra da 'Galatasaray camiasının desteğiyle bu tünelden çıkacağız', ardından da 'Tünelin ucundaki ışığı gördük' demiştik. Bugün artık Galatasaray karanlık tünelden çıkmıştır"
ifadesini kullandı.

Başarısızlıklar da var
"Bundan sonra atılım ve yatırım dönemidir" diyen Polat, "Kesinlikle sportif başarı sözü vermedim. Şeffaflık ve yapısal değişimi ön planda tuttuk. Galatasaray'da buz dağının gözüken kısmı futboldur. Gözükmeyen kısmı, gözüken kısmından defalarca büyüktür. Aldığımız kararların arkasında durup, işimizi G.Saray'ın menfaatleri doğrultusunda yapacağız. Kompleksimiz yok, hatamız olduğu zaman bunu kabul edip, yeni kararlarla bunu düzeltmeye çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

Satışla övündü!
Polat, sadece futbolcu alan değil, satan kulüp olmak zorunda olduklarını belirtti. Sarıkırmızılıların başkanı, "Bu sene bunu yaptık. 15 milyon euro'luk satış gerçekleştirdik. Geçen 10 senede bu rakam yok. Hedefimiz fazlaydı" ifadesini kullandı.

Karpaty şok etti
Başkan Adnan Polat son dönemde futbolda yaşanan başarısızlığa da değindi. Polat, "Açıkçası çok büyük hayal kırıklığı yaşadım, halbuki mevcut kadro çok daha iyi neticeler alacak oyunculardan kurulu. Karpaty'ye elenmek çok üzücüydü" dedi.

100 milyon $ kayıp!
Nakit açıklarının bulunduğunu kaydeden başkan Adnan Polat, 100 milyon dolar gelir elde edemediklerini söyledi. Polat, "Stadın gecikmesi nedeniyle 60 milyon dolar eksik gelir oluştu. Devler Ligi'ne giremeyince de 40 milyon dolar gitti" diye konuştu.

Ödemeler gecikiyor
Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat, futbolculara gecikmeyle ücretlerinin ödendiğini vurguladı. Polat, "Kulüpte görevlilerin tüm ödemeleri zamanında yapılıyor, sadece futbolcuların ödemeleri 90 ile 120 gün gecikmeyle ödeniyor. Bunlar zamanla düzelmeyecek şeyler değil'' şeklinde konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN