Baros korkuttu ama!

Perşembe 23.09.2010

Dünkü idmanda ayağına basılınca sakatlanan ve hemen hastaneye götürülen Baros'un bugün takımla çalışmaya katılacağı açıklandı

Paniğe neden oldu
İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçına hazırlanan Galatasaray'da dün Milan Baros paniği yaşandı. Gezen sezon sakatlıklarla başı büyük dertte olan sarı-kırmızılı takımın yaptığı antrenmanda Çek futbolcunun Neill'la çarpışması sonucu bir anda yerde kaldığı ve hemen hastaneye kaldırıldığı yönündeki haber ortalığı karıştırdı. Taraftarları da paniğe sevk eden haberin ardından yaşanan endişeli bekleyiş, kulübün açıklamasıyla son buldu.

Dayanıklılık testi
Açıklamada, Baros'un idman sırasında ayağına basılması sonucu hafif bir sakatlık geçirdiği ancak Çek yıldızın bugün takımla birlikte çalışmaya devam edeceği bildirildi. Sarı-kırmızılılar, Rijkaard yönetiminde dün basına kapalı olarak yaklaşık iki saatlik antrenmanda ter döktüler. Dayanıklılık testi uygulanan futbolcuların, fizik kondisyon ağırlıklı çalışmaların ardından topla taktik idmanı yaptıkları kaydedildi.
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, bu sene şampiyon olacaklarını iddia etti. Radyospor'a konuşan Çelebi, "Seyrantepe'de 22 Ocak 2010'dan itibaren oynamaya başlayacağız. 2. yarıda takımımız 52 bin taraftarımızın önünde sahaya çıkacak ve 2010- 11 sezonunu Galatasaray, şampiyon olarak tamamlayacak. Bunu inanarak söylüyorum. 2011 Mayıs'ta şampiyon Galatasaray olacak" dedi. Bu güne kadar finansal ve projeler açısından söylediği her şeyin çıktığını hatırlatan Çelebi, yeni stadın açılış takvimi içinse şunları söyledi:

Transferde % 100 başarı olmaz
"Saha 29 Ekim'de futbol oynamaya hazır hâle gelecek ama 29 Ekim bir ön açılış. İlk açılışı 10-15 Ocak arasında yapacağız. Mayıs ayından sonra açılır-kapanır çatı yapılacak. Gerçek açılış ise 2011 Ağustos'unda olacak." Işın Çelebi, yeni stattan elde edilen kombine ve VIP tribünü bilet gelirinin geçen yılki transferlere harcandığı iddiaları için ise "Her takım yabancı transferi yapıyor. Yüzde yüz başarı diye bir şey söz konusu değil. Neill, Elano devam ediyor. Kewell ve Baros devam ediyor. Bunların hepsi kazanç hanesinde; zarar değil" yorumunu yaptı.

Yabancıların hepsi iyi
Işın Çelebi, Real Madrid ve Barcelona'nın da transfer ettiği bütün futbolculardan yüzde yüz verim alamadığını belirterek, "Ben G.Saray'daki bütün yabancı futbolculardan memnunum. Hepsi iyi insan. Buradan Adana'ya gitseniz dahi uyum sorunu yaşabilirsiniz. Kaldı ki onlar başka ülkelerden geliyorlar. Biraz zamana ihtiyaç duymaları normal" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN