Ocakta Aslan

Perşembe 23.09.2010

Yönetim, Real'in gözden çıkardığı Malili için menajer Arslan'a yetki verdi. Diarra da Aslan'a bu kez sıcak bakıyor

Real Madrid'de şans bulamıyor
Galatasaray, Real Madrid'in gözden çıkardığı Mahmadou Diarra'nın transferi için düğmeye bastı... Sarı-kırmızılı kulübün, İspanyol ekibinde şans bulamayan ve devre arasında takımdan ayrılacağı belirtilen Malili ön libero için, menajer Harun Arslan'a yetki verdiği bildirildi. Almanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Löw'ün de menajeri olan Arslan'ın geçen hafta İstanbul'a çağrıldığı ve yöneticilerle Diarra'nın
transferini masaya yatırdığı öğrenildi.

Fiorentina ve Lyon da devrede
Öte yandan İspanyol basını, sezon başında Galatasaray'dan aldığı teklifi menajerini dinleyerek reddeden Mahmadou Diarra'nın pişman olduğunu yazdı. Teknik direktör Mourinho'nun takımda yer vermediği yıldızın ara transferde Real'den kesinlikle ayrılacağı belirtilirken, bu kez İstanbul'un yolunu tutabileceği ifade edildi. 29 yaşındaki oyuncuya Fiorentina ve Lyon da talip. Galatasaray'ın Diarra'yı alması halinde Elano'yu satması bekleniyor.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, bu sene şampiyon olacaklarını iddia etti. Radyospor'a konuşan Çelebi, "Seyrantepe'de 22 Ocak 2010'dan itibaren oynamaya başlayacağız. 2. yarıda takımımız 52 bin taraftarımızın önünde sahaya çıkacak ve 2010- 11 sezonunu Galatasaray, şampiyon olarak tamamlayacak. Bunu inanarak söylüyorum. 2011 Mayıs'ta şampiyon Galatasaray olacak" dedi. Bu güne kadar finansal ve projeler açısından söylediği her şeyin çıktığını hatırlatan Çelebi, yeni stadın açılış takvimi içinse şunları söyledi:

Transferde % 100 başarı olmaz
"Saha 29 Ekim'de futbol oynamaya hazır hâle gelecek ama 29 Ekim bir ön açılış. İlk açılışı 10-15 Ocak arasında yapacağız. Mayıs ayından sonra açılır-kapanır çatı yapılacak. Gerçek açılış ise 2011 Ağustos'unda olacak." Işın Çelebi, yeni stattan elde edilen kombine ve VIP tribünü bilet gelirinin geçen yılki transferlere harcandığı iddiaları için ise "Her takım yabancı transferi yapıyor. Yüzde yüz başarı diye bir şey söz konusu değil. Neill, Elano devam ediyor. Kewell ve Baros devam ediyor. Bunların hepsi kazanç hanesinde; zarar değil" yorumunu yaptı.

Yabancıların hepsi iyi
Işın Çelebi, Real Madrid ve Barcelona'nın da transfer ettiği bütün futbolculardan yüzde yüz verim alamadığını belirterek, "Ben G.Saray'daki bütün yabancı futbolculardan memnunum. Hepsi iyi insan. Buradan Adana'ya gitseniz dahi uyum sorunu yaşabilirsiniz. Kaldı ki onlar başka ülkelerden geliyorlar. Biraz zamana ihtiyaç duymaları normal" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN