Şampiyon G.Saray

Perşembe 23.09.2010

"22 Ocak'ta yeni stadımızda olacağız. İkinci yarı 52 bin kişi önünde oynayıp, ipi biz göğüsleyeceğiz. Daha önce dediklerim hep çıktı"

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, bu sene şampiyon olacaklarını iddia etti. Radyospor'a konuşan Çelebi, "Seyrantepe'de 22 Ocak 2010'dan itibaren oynamaya başlayacağız. 2. yarıda takımımız 52 bin taraftarımızın önünde sahaya çıkacak ve 2010- 11 sezonunu Galatasaray, şampiyon olarak tamamlayacak. Bunu inanarak söylüyorum. 2011 Mayıs'ta şampiyon Galatasaray olacak" dedi. Bu güne kadar finansal ve projeler açısından söylediği her şeyin çıktığını hatırlatan Çelebi, yeni stadın açılış takvimi içinse şunları söyledi:

Transferde % 100 başarı olmaz
"Saha 29 Ekim'de futbol oynamaya hazır hâle gelecek ama 29 Ekim bir ön açılış. İlk açılışı 10-15 Ocak arasında yapacağız. Mayıs ayından sonra açılır-kapanır çatı yapılacak. Gerçek açılış ise 2011 Ağustos'unda olacak." Işın Çelebi, yeni stattan elde edilen kombine ve VIP tribünü bilet gelirinin geçen yılki transferlere harcandığı iddiaları için ise "Her takım yabancı transferi yapıyor. Yüzde yüz başarı diye bir şey söz konusu değil. Neill, Elano devam ediyor. Kewell ve Baros devam ediyor. Bunların hepsi kazanç hanesinde; zarar değil" yorumunu yaptı.

Yabancıların hepsi iyi
Işın Çelebi, Real Madrid ve Barcelona'nın da transfer ettiği bütün futbolculardan yüzde yüz verim alamadığını belirterek, "Ben G.Saray'daki bütün yabancı futbolculardan memnunum. Hepsi iyi insan. Buradan Adana'ya gitseniz dahi uyum sorunu yaşabilirsiniz. Kaldı ki onlar başka ülkelerden geliyorlar. Biraz zamana ihtiyaç duymaları normal" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN