Bizi Terim kurtarır

Salı 05.10.2010

Rijkaard'la daha fazla yürümeyeceği kararına varan başkan ve kurmayları Fatih Terim ismi üzerinde fikir birliğine vardı. Türk Telekom Arena'nın açılışında, takımın başında büyük ihtimalle efsane hoca Terim olacak

Galatasaray'da beklenen neşter nihayet vuruluyor. Frank Rijkaard'ın devri kapanıyor, Fatih Terim geliyor. Sistemini bir türlü oturtamayan, önüne dev hedefler konmasına rağmen çıtayı yükseltemeyen ve çağ dışı futbol oynatmakla suçlanan Rijkaard'ın tüm kredisi, Karabükspor yenilgisiyle iyice tükendi. Camiadan gelen tepkiler ve futbolcuların da Rijkaard hakkında peş peşe olumsuz görüş belirtmesi, alınan kararda etkili oldu. Misimovic'ten sonra takımın bir diğer yıldızı Kewell'ın da Rijkaard'ın sistemini, "4-3-3'ü öğrenmesi de uygulaması da zor" şeklindeki sözleriyle eleştirmesi, futbolcuların Hollandalı hoca hakkındaki düşüncelerini net bir şekilde ortaya koydu.

Tüm bunları değerlendiren sarı-kırmızılı yönetim, beklentileri karşılayamayan Rijkaard'la işlerin daha fazla yürümeyeceği kararı aldı. Çıkış yolu arayan başkan Adnan Polat ve ekibinin, karşılıklı fikir alışverişi sonucu camianın ve taraftarların asla "hayır" diyemeyeceği Terim ismi üzerinde karar kıldığı belirtildi. Sızan bilgilere göre Polat'ın hedefi, Türk Telekom Arena Stadı'nın 29 Ekim'deki açılışını Terim'le şova dönüştürmek. Ancak Frank Rijkaard'ın yüklü tazminatı, işleri şimdilik zora sokuyor. Polat'ın, 29 Ekim'e kadar bu sorunu çözüp, Terim'i resmen takımın başına getirmek istediği ifade ediliyor. Polat'ın en geç devre arasında Terim'i Galatasaray'a yeni hoca yapmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN