Galatasaray'da sürpriz isim

Çarşamba 20.10.2010 16:22

Galatasaray'da teknik direktör arayışları tüm hızıyla sürerken ortaya atılan iddialar birbiri ardına sıralanıyor.

Sadece Türk spor basını değil, Avrupa basını da Galatasaray'daki teknik direktör arayışı haberlerini manşetten gördü... Rijkaard'ın Galatasaray'la karşılıklı olarak sözleşmesini feshetmesinden sonra Fatih Terim de görevi reddedince oklar başka yönlere çevrildi.

Bunların başında eski G.Hagi geliyor. Romen yıldız, daha önce de sarı kırmızılı kulüpten teklif gelirse kabul edebileceğini açıklamıştı. Bunun yanında Avrupa basını ortaya 2 çok önemli isim attı.Bunlardan ilki Marcello Lippi... İtalyan basınında yer alan haberler Lippi'nin göreve Hakan Şükür'le birlikte geleceği iddia edilmişti. Bu arada yine Lippi tarafından Inter'e götürülen Okan Buruk'un da Lippi'nin yardımcılığını yapacağı iddia edilmişti. Ancak Hakan Şükür bu görevi kabul etmediğini açıkladı.

Bu arada Marcello Lippi'nin peşinde Fiorentina'nın da olduğu bildirildi. Florensa ekibinin Sinisa Mihojlovic'in görevine son vererek, Lippi veya Milan'ın eski hocası Leonardo'yu takımın başına getirmek istediği bildirildi.

G.Saray'da son isim Donadoni
Galatasaray'da Frank Rijkaard'ın yerine gelebilecek potansiyel isimlerden sonuncusunun ise Roberto Donadoni'nin olduğu iddia ediliyor. İtalya Milli Takımının eski hocasının, Marcello Lippi'nin alternatifi olarak G.Saray yönetiminin gündeminde olduğu İtalyan spor basınının, özellikle de La Republica gazetesinin bir diğer iddiası.

Tugay Kerimoğlu'nun da ismi Galatasaray teknik direktörlüğü için geçmeye devam ederken, adaylardan Hikmet Karaman'ın kulübü Manisaspor'la olan sözleşmesini uzatması bu iddiayı çürütmüş oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN