Galatasaray'da yeni kararlar

Cuma 22.10.2010 15:12

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, futbol takımında yaşanan kötü gidişin ardından yönetim olarak aldıkları başka kararların da kısa sürede uygulamaya konulacağını söyledi.

Galatasaray'ın 105. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde, kulübün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen'in kabri başında gerçekleştirilen anma törenine katılan Mehmet Helvacı, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

''Yönetim olarak yaşanan kötü durumun faturasını sadece teknik direktör Frank Rijkaard'a mı kestikleri, yoksa başka uygulamaların da mı olacağı'' sorusu üzerine Helvacı, ''Futbolla ilgili yaptığımız toplantıda her şey konuşuldu ve çok tespit yapıldı. O tespitleri sırayla, zaman içinde göreceksiniz. Bir kısmını şu anda gördünüz ama tamamını görmediniz. Önümüzdeki günlerde, alınan başka kararların sonuçlarını da göreceksiniz'' dedi.

HAGİ İSTANBUL'DA-İŞTE İLK FOTOĞRAFLAR-TIKLAYIN

Uygulamaya konulacak kararları medyayla bugün paylaşmalarının doğru olmayabileceğini aktaran Helvacı, ''Bunu bir bilgi saklama olarak görmeyin ama Galatasaray'ın yararı açısından bir zamanlama problemi. Önümüzdeki günlerde tüm uygulamalar görülecek. Şu anda önümüzde çok sıcak bir maç var. Galatasaray bir değişimden, dönüşümden geçiyor. Bu arada başka kararları buna ekleyerek, ortamı istenmeyen bir duruma getirmek doğru değil. Bugünleri sükunetle, dayanışma içinde geçirmek lazım. Önümüzdeki günlerde mutlaka başka tasarruflara da sahip olacaksınız'' diye konuştu.
Teknik direktör Rijkaard'ın ne zaman İstanbul'dan ayrılacağını bilmediğini söyleyen Helvacı, Hollandalı teknik adamı iyi bir şekilde uğurlamak gerektiğine inandığını belirtti.

HAGİ'YE TEŞEKKÜR
Mehmet Helvacı, Frank Rijkaard'ın ardından Galatasaray'ın başına geçmeyi kabul eden sarı-kırmızılı eski sporcu ve teknik adam Gheorghe Hagi'ye teşekkür etti.

Helvacı, Hagi'nin Galatasaray'ın yarattığı çok büyük değerlerden biri olduğunu vurgularken, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kendisi çok önemli bir sporcudur ve Galatasaray'la beraber çok daha büyük bir değer olarak dünyada yer aldı. Galatasaray değerlerine sahip çıktığı ve bu değerleri bayrak yaptığı sürece başarıya ulaşacaktır. Önemli olan Galatasaray değerlerini bilmek, onları uygulamak ve onlara sahip çıkmaktır. Ben Hagi'ye teşekkür etmek istiyorum, Galatasaray'ı bugünkü durumda alıp sırtladığı için. Onun yaptığının da özveri olarak kabul edilmesi gerekir.''

FENERBAHÇE MAÇI
Galatasaray'ın hafta sonu ezeli rakibi Fenerbahçe ile yapacağı derbi karşılaşmasına değinen Mehmet Helvacı, içinde bulunulan kötü duruma karşın, başarılı bir sonucun hedeflendiğini dile getirdi.
Mehmet Helvacı, Fenerbahçe maçlarıyla ilgili düşüncesinin hep aynı olduğunu aktararak, ''Ligdeki diğer maçlar gibi bir maç. Galatasaraylılar ve Fenerbahçeliler için özel ama sonuçta bizim için bir deplasman maçı'' dedi. Helvacı, şöyle devam etti:

''Biz bu dönem maalesef iyi sonuçlar alamadık. Yaptığımız 8 lig maçındaki 4 galibiyet ve 4 mağlubiyetle iyi durumda değiliz. Bunlar özel maçlar olduğu için, alınacak sonuçlar, takımların içinde bulundukları konuma çok uygun olmayabiliyor. Galatasaray takımı, kötü bir durumda da olsa, Fenerbahçe karşısında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda iyi bir oyun ortaya koyup, iyi bir sonuçla geri dönmek için oraya gidecektir. Umarım iyi bir sonuç elde ederiz. Sonuçta bu da uzun lig maraton içinde bir maç. Galatasaray'ın bundan sonraki geleceğini doğrudan çok net etkileyecek bir karşılaşma olarak görmüyorum. Kazanmamız, berabere kalmamız ya da yenilmemiz halinde de durumumuzda çok önemli değişiklik olmaz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN