Hagi imzayı attı

Cuma 22.10.2010 15:33

Galatasaray'da Rijkaard'ın ayrılmasından sonra teknik direktörlük görevine getirilen Hagi, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde sözleşme imzaladı.

Hagi imza töreninde yaptığı açıklamada, 'Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak büyük şeref' derken, toplantıya katılan Yiğit Şardan da gelen bir soru üzerine Rumen teknik adamın sözleşme bitiş tarihinin 2012 yılının mayıs ayı olduğunu belirtti.

HAGİ'DEN İLK KARELER-TIKLAYIN

RESMEN GALATASARAY'DA

Galatasaray'da Frank Rijkaard'ın yerine göreve getirilen Gheorghe Hagi, sarı-kırmızılı futbol takımında ikinci teknik direktörlük dönemine resmen başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, kulüp başkan yardımcısı Yiğit Şardan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende, daha önce 1,5 yıllık sözleşme imzalanan Rumen teknik adam ve yardımcılığını üstlenecek olan Tugay Kerimoğlu medya mensuplarına tanıtıldı.

Galatasaray'daki futbolculuk döneminde Türkiye'de ve Avrupa'da birçok önemli başarı elde ederek taraftarların efsanesi haline gelen Gheorghe Hagi, Fatih Terim'in ikinci dönemi sonrasında 2003-04 sezonunun son 7 haftasında ve 2004-05 sezonunda sarı-kırmızılı takımın başında ilk teknik direktörlük deneyimini yaşamıştı.

Hagi yönetimindeki Galatasaray, 2004-05 sezonunu ligde 3. sırada tamamlayıp, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi finalde 5-1 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmıştı.

İŞTE HAGİ'NİN BİLİNMEYENLERİ-TIKLAYIN

RUMEN BASINININ İLGİSİ


Teknik direktör Gheorghe Hagi'nin basına tanıtıldığı toplantıya medya mensuplarının ilgisi yüksek olurken, özellikle Rumen gazetecilerin çokluğu dikkati çekti.

Hagi'yi takip etmek için 20 Rumen basın mensubunun sarı-kırmızılı kulübe akreditasyon yaptırdığı, ayrıca İtalyan La Gazetta Della Sport gazetesi ve Katar'dan yayın yapan El Cezire kanalının temsilcilerinin de yer aldığı bildirildi.

İŞTE TOPLANTIDAN BAZI SATIR BAŞLARI

ŞARDAN: TEKNİK DİREKTÖR HAGI, YARDIMCISI TUGAY

İmza töreninde önce Yiğit Şardan konuşmaya başladı ve 'Takımımızın teknik direktörlüğüne Hagi'yi, yardımcılığına da Tugay Kerimoğlu'nu getirdik. Öncelikle Hagi'ye yuvana hoşgeldin diyorum' dedi...

Şardan'ın açıklamaları şöyle:

"Oturup tüm alternatifleri gözden geçirdik. Bize Türk ve yabancı birçok isim önerildi. Fakat biz yönetim olarak sezon ortasında bu takımı devralmak için mutlaka içimizden birisi olması gerek dedik. Galatasaray'ı ve Türkiye koşullarını iyi bilen birisi olmasını istedik. Yani bu isimlerden birincisi Fatih Terim, ikincisi de Hagi'ydi. Birincisinin Terim olmasının nedeni de kadromuzdaki birçok oyuncuyla Milli Takım'da çalışması olmasıydı. Terim'le salı ve çarşamba günü görüştük ve bizden 12 saat süre istedi. Daha sonra Terim'le Polat Otel'de görüştük ve bize 'Ailemle görüştüm ve Türkiye'de çalıştığım sürede çok yıpratılıyorum ve teklifinizden onur duydum ve teşekkür ediyorum' dedi ve teklifimizi reddetti."

Daha sonra da Hagi'yle görüştük. Telefondaki görüşmemiz olumlu geçti ve Adnan Sezgin'in yönettiği süreç sonunda Hagi'yle anlaştık. Hagi'yle Tugay konusunda da anlaştık ve 'onunla iyi işler yapabiliriz' dedi."

HAGİ İSTANBUL'DA-İŞTE İLK FOTOĞRAFLAR-TIKLAYIN

HAGI'NİN AÇIKLAMALARI

"Öncelikle herkese 'hoşbulduk' diyorum. Sizleri görmekten ve bu kadar zamandan sonra tekrar birarada olmaktan mutluyum. Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak büyük şeref. Zor bir dönem olduğunu biliyorum. Ama elimden gelenin en iyisini yapacağımı düşünüyorum. Ümit ediyorum ki Galatasaray'ın başında Fatih Terim'in yaptığından daha iyisini yaparım en azından onun yaptığı kadarını yaparım. Galatasaray'da büyük bir potansiyel var. Buna inanmasaydım gelmezdim. Bu sene olmasa bile önümüzdeki sene Avrupa liglerinde oynamak ve başarılı olmak istiyorum.

HAGI'DEN FENERBAHÇE MAÇI YORUMU

"Derbi maçı çok önemli ve Galatasaray'ın adının geçtiği her yerde kazanmak önemlidir. Fenerbahçe'ye saygım büyük ama kazanmak istiyoruz. Tek maç için buraya gelmedim."

HAGI: "ÖNEMLİ OLAN TAKIMA TEKRAR RUH KAZANDIRMAK"

"Takımdaki sorunları biliyorum. Galatasaray'da çok değerli oyuncular var. Oyunculara güvenim sonsuzdur ama oyuncular da her zaman takım için çalışmalıdır. Kollektif ve organize bir takım kurmak istiyoruz. Her zaman takım olarak kazanır veya kaybederiz. Önemli olan takıma tekrar ruh kazanmaktır. Detaylara girmek istemiyorum."

ŞARDAN'DAN 'HAKAN ŞÜKÜR' AÇIKLAMASI

"Hakan Şükür'ü de yeniden Galatasaray'a kazandırmak istiyoruz. Bizim arzumuz Hakan Şükür'ü tekrar profesyonel olarak kulübümüze kazandırmaktır. Hakan Şükür de Hagi ve Tugay gibi bu kulübe mal olmuş bir kişidir. Bu yöndeki çabalarımız da devam edecek."

ŞARDAN: "2012 MAYIS AYINA KADAR"

"Hagi'yle yaptığımız sözleşme 2010-2012 yılının Mayıs ayına kadardır. Rijkaard'la igili olarak da, tabi bireysel olarak kimseyi suçlamak istemiyorum ama takım başarılı olsaydı Rijkaard ile yolları ayırmazdık."

HAGI'DEN ARDA YORUMU

"Arda Turan'ın bir an evvel sahalara dönmesini istiyorum. Takımın ona ihtiyacı var."

ROMANYA'DAN TRANSFER YAPACAK MI?

"Romanya'dan transfer yapıp yapmayacağımla ilgili olarak ise, bakacağız ve göreceğiz. Önce takımdaki oyuncuları göreceğim ve izleyeceğiz. İki aylık süreden sonra kim gelecek kim gidecek onlara bakacağız. "

Fotomac.com.tr


HAGİ İSTANBUL'DA-İŞTE İLK FOTOĞRAFLAR-TIKLAYIN

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN