Web Sürümüne Geç

10'lar savaş çıkardı

Cumartesi 20.11.2010

Bir türlü aradığı 'Beyni' bulamayan sarı-kırmızılı takımda Fatih Terim-Felipe, Korkmaz-Lincoln, Rijkaard-Elano kapışmasına yeni bir halka daha eklendi: Hagi-Misimovic!

Yıldızları parlamadı
Galatasaray'ın 10 numaralı bir sorunu var. Gheorghe Hagi'nin futbolu bırakmasının ardından yana yakıla yeni bir Hagi arayan sarı-kırmızılı ekip, milyonları saçsa da bir türlü hedefine ulaşamadı. Felipe, Lincoln, Elano ve Misimovic Cimbom'un öne çıkan 10 numaraları arasında yer alırken, bu oyuncular futbollarından çok teknik direktörleri ile girdikleri kavgalarla konuşuldu. Fatih Terim Felipe'yi koşmaması, Bülent Korkmaz Lincoln'ü oyundan alınmasına gösterdiği reaksiyon nedeniyle defterden sildi.

Ocakta ayrılacaklar
Rijkaard ile Elano'nun yıldızı ise hiç barışmadı. Brezilyalı oyuncuyu sık sık eleştirdi ve yedek bıraktı. Galatasaray'daki 10 numara hastalığı son olarak Hagi ile Misimovic'e bulaştı. Bosnalı oyuncunun, Trabzon maçında sol kanatta oynamak istememesi, oyundan alınınca direkt soyunma odasına gitmesiyle başlayan kriz derinleşti ve Misimovic kadro dışı bırakıldı. Felipe ile Lincoln gibi Galatasaray'a ayak uyduramayan Elano ile Misimovic'in de devre arasında gitmesine kesin gözüyle bakılıyor!

Misimovic G.Saray'da çöküşe geçti
Bayern Münih'te yaşadığı hayal kırıklığının bir benzerini Galatasaray'da yaşayan Misimovic, Wolfsburg'un 2009 yılındaki şampiyonluğunda büyük pay sahibi olmuş, Bundesliga'nın en değerli oyuncusu seçilmişti. Ayrıca 53 milli maçta, 16 golü bulunuyor.

Rest çekti
Teknik direktör Hagi ile ters düşen ve A2 takımı ile idmana çıkması kararlaştırılan Misimovic, dün tek başına çalışmayı tercih etti. Büyük moral bozukluğu yaşayan Bosnalı oyuncunun, ayrıca menajeriyle durum değerlendirmesi yapmak için 2 gün izin istediği ifade edildi.

G.Saray'ın fiyasko çıkan 10 numaraları:
Sergen Yalçın, Pavel Horvath, Klodian Duro, Elvir Baliç, Volkan Arslan, Daniel Tözser, Hakan Yakın, Altan Aksoy, Sasa İliç, Marcelo Carrusca.

NE DEDiLER?
HAGi YERDEN YERE VURDU
Kulübün resmi internet sitesinde bir açıklama yapan teknik direktör Hagi, Misimovic'e demediğini bırakmadı. Rumen hoca şu ifadelere yer verdi: "Misimovic'in; tamamen olumsuz davranışlarından, antrenman ve maçlarda sergilediği tavırlar, azimli çalışmaması, konsantrasyon eksikliği, dikkatsizliği ve teknik-taktik disiplinsizliğinden dolayı A takım dışında bırakılmasına karar verilmiştir."

iSTENMiYORSAM GiDERiM
Misimovic kadro dışı kalmasını soğukkanlı karşıladı. Radyospor'dan Özgür Sancar'a konuşan Boşnak futbolcu, "Futboldabunlar olabilir. Dünyanın en iyi futbolcusu bile olsanız, her teknik di-rektörün sistemine uygun olmayabilirsiniz. Normal bir durum. Nasılistenirse öyle yaparım. Takımdan ayrı olarak antrenmanlarımı yapa-cağım, sonrasını göreceğiz. İstenmiyorsam giderim" diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN