İstifa et Başkan

Pazartesi 29.11.2010

"İstifayı düşünmüyoruz" diyen Polat'a tepki gösteren taraftar "Ben, eşim ve doğmamış çocuğum her maç sizin yüzünüzden ağlıyoruz" dedi

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Beşiktaş maçı sonrası bir sarı-kırmızılı taraftarın hışmına uğradı. Lig TV'nin canlı yayında açıklama yapan Polat, "İstifa etmeyi düşünmüyoruz. Bu takımı bu hale biz getirdik, yükseltecek olan da bizleriz. Kimseyi bireysel suçlamayacağım. Hepimiz suçluyuz. İlla ki bu düşüşün bir çıkışı olacak. Bunun için gayret göstereceğiz. Galatasaraylı olmak düştüğünüz yerde ağlamak değil, oradan sıçrayıp daha yüksek noktaya çıkmaktır. Galatasaraylı olmak bu kadar basit değildir" diye konuştu.

'NE OLACAK BU HALİMİZ BAŞKAN?'
Polat bu açıklamayı yaparken, basın mensuplarının arasından sıyrılıp, ağlamaklı bir sesle bağırmaya başlayan G.Saray taraftarı, bir anda dikkatleri üzerine çekti. Sesi, canlı yayında ekranlara taşan üzgün taraftar, Polat'a "Ne olacak bu halimiz başkan? Yeter artık istifa edin! Yazık! Ben, eşim ve doğmamış çocuğum her maç sizin yüzünüzden ağlıyoruz" diye serzenişte bulundu. "Sus, burası yeri değil" diyerek taraftarı susturmak isteyen Polat, açıklamalarını yarıda kesip stattan ayrıldı.

TARAFTAR ÇILGINA DÖNDÜ
G.Saray taraftarı son derbi için Sami Yen'e koşarak takımına destek verdi. Taraftarlar eskiaçık tribünde iki dev pankart açtı. Pankartların birinde, G.Saray'ın Ali Sami Yen'de elde ettiği Avrupa kupası galibiyetlerin sonuçları yer alırken, diğerinde de "46 yılda tarih yazdık burada, şimdi sıra Türk Telekom Arena'da'' yazısı dikkat çekti. Ancak yenilen goller sonrası destek, tepkiye dönüştü. Taraftar, Nobre'nin golünden sonra 'Şerefiniz varsa istifa edin',Yönetim istifa' tezahüratı yaptı. Florya'da da protestolara devam eden taraftarlar burada 'Herkes gider, biz kalırız, çünkü biz G.Saraylıyız' diye bağırdı.


DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA