Elano Çarşamba imzalıyor

Salı 30.11.2010 00:00

Santos Başkanı hem G.Saray camiasına hem de kendi camiasına müjdeyi verdi. Başkan Luis Alvaro, Elano için yapılan görüşmelerde son noktaya gelindiğini açıkladı. Başkan Alvaro, Elano'nun menajeri Giuliano Bertolucci'nin de İstanbul'da olduğunu görüşmelere katıldığını ve eski yıldızlarının eve dönüşü için onun da yardımcı olduğunu açıkladı.

Elano ile İstanbul'a gönderdikleri Luiz Conceiao ve Luciano Moita'nın direkt bir görüşme yaptıklarını belirtti. Elano'nun, Çarşamba günü bu ikiliyle Sao Paulo'ya dönebileceğini bildirdi. Elano'ya "açık çek verdikleri" haberlerine gülen Luis Alvaro, "anlaşma imzalandı mı? Henüz ben de bilmiyorum" diye konuştu. Kulübün bütçesini Elano'yu almak için çok zorladıklarını itiraf eden Alvaro, "Elano bizim için bir rüyaydı" dedi.

Elano, 8 milyon euro'ya Santos'un oluyor
Galatasaray'a Santos'tan müjde geldi. Sarı-Kırmızılı ekibin Brezilyalı oyuncusunu isteyen Siyah-Beyazlı ekip Libertadores Kupasına katılmayı garantileyince buradan gelecek 70 milyon real'le (yaklaşık 20 milyon euro) transfer piyasasına hızlı girmeye karar verdi. Santos'un, Ricardo Oliveire ile birlikte Elano için yaptığı kiralık teklifini satın alma teklifine çevirmeyi planladığı ortaya çıktı.

Santos'un, Elano için daha önce yaptığı sadece kiralık teklifini bu kez kiralık artı satış opsiyonu olarak değiştirdiği, G.Saray'ın istediği 8 milyon euro'luk opsiyonu da kabul ettiği iddia edildi. Estadao Spor Ajansı'nda yer alan habere göre Santos'lu yöneticiler Pedro Luis Nunes Conceiçao ve Luciano Moita'nın Brezilya'ya Elano'nun haklarıyla dönmeyi umdukları belirtildi.

Öte yandan Santos'un hocası Marcelo Martelotte, bugün düzenlediği basın toplantısında iyi bir kadroları olduğunu fakat Libertadores Kupası için takviye yapmaları gerektiğini açıkladı. Elano'nun da istedikleri oyuncuların başında geldiğini itiraf etti.

Bu arada Flamengo'nun hocası Luxemburgo, Elano'yu istediklerini doğruladı. Santos'lu yöneticilerin G.Saray ile yapacakları görüşme sonrası kendilerinin de Brezilyalı oyuncuyu transfer edebilmek için G.Saray ile masaya oturacaklarını açıkladı. Aynı konuşmada Luxemburgo, A.Madrid'in Uruguaylı golcüsü Forlan'ı kiralık olarak istediklerini duyurdu.

Elano'nun son talibi Fiorentina
Inter ve Milan'dan sonra bir başta İtalyan ekibinin de Elano'yu transfer etmek istediği ortaya çıktı. Fiorentina'nın G.Saray'ın Brezilyalı oyuncusu için Türk ekibine transfer teklifi yapmaya hazırlandığı iddia edildi. Fiorentina yönetiminin teknik direktör Mihajlovic'e Elano'yu, Noel hediyesi olarak vermek istediği haberde yer aldı.

Elano, Milan'a göz kırpıyor
Dün İtalyan La Gazzetta Dello Sport gazetesinde yazan "Inter'den Elano'ya 10 milyon euro'luk teklif gitti" haberinden sonra bugün de Tutto Mercota, Milan'ın Elano için ezeli rakibine kafa tuttuğunu yazdı. Elano'nun, Santos'a dönmek için hazırlık yaptığı, fakat G.Saray'ın tecrübeli oyuncuyu kiralamak yerine Inter veya Milan'dan birisine satmak için görüşmeler yaptığı iddia edildi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA