Hagi devre dışı kaldı, Tugay sazı eline aldı

Salı 30.11.2010 00:00
Galatasaray'da teknik direktör Gica Hagi'nin verdiği raporda yer alan Rumen oyuncuların transfer edilmeyeceğinin anlaşılmasından sonra yönetim Tugay'ın önerdiği oyuncular üzerinde durmaya başladı. Bir bakıma Hagi'nin transferler üzerindeki tasfiyesi anlamına gelen rapor doğrultusunda Sarı-Kırmızılı yönetim Tottenham'da forma giyen David Bentley'e yöneldi.

Tugay'ın Blackburn'da birlikte forma giydiği Bentley'nin alınması için yönetime rapor verdiği, görüştüğü İngiliz oyuncunun da G.Saray'a gelmeye sıcak baktığı iddia edildi. İngiliz Footylatest sitesinde yer alan iddiaya göre Elano, Kewell ve Baros gibi Premier Lig tecrübesi olan oyuncuları kadrosuna katan G.Saray'ın, Bentley'yi almak için ısrarcı olacağı bildirildi. Bu arada aynı mevkide çok oyuncusu olan Tottenham menajeri Harry Redknapp'in de Bentley'yi satmaya sıcak bakacağı belirtildi.

Hagi ve Adnan Polat'ın çok özel görüşmesi

Rumen ziare.com, Hagi'nin Galatasaray'daki sorunlarını birbir anlattı. Beşiktaş derbisinden sonra Gheorghe Hagi, Adnan Polat tarafından sorgulandı.

Hagi'nin katıldığı toplantıda, Mehmet Helvacı, Aşkın Taner, Murat Yalçındağ, İbrahim Çağlar, Emir Sarıgül ve Vedat Doğan Yalçınkaya bulunuyordu.

Hagi'nin önüne gazeteler konuldu ve Türk basının kendisine yaptığı eleştirililerin doğru olup olmadığı soruldu.

Liderleri G.Saray'ın batışına neden olan soruları Hagi'ye sordu ve Rumen teknik adamı azarladı.

Komite Hagi'ye şu ana başlıklar altında fırça attı:

Futbolcuları yanlış oynattın. Ali Turan özellikle

Oyunda yaratıcılık eksik. Oyunu okuyamıyorsun!

Misimovic'i istemedin ama şimdi herkes onun bu takım için öneminin üzerinde duruyor.

Hagi'nin bu toplantıda, yöneticilere, daha yeni geldiği ve kendisine böyle adeta kovmaya çalışırmış gibi çıkılmasına çok bozulduğu ve "Benim kredimi siz vermiştiniz. Bu kadar kısa sürede alıyorsanız. Ben de istifa edeyim" dediği iddia edildi.

"Frank Rijkaard, bu takıma 30 milyon euro harcattı. Adı ve kariyeri büyük oyuncular getirdi. Size devre arasında istediklerimi yaparsanız, Türkiye Kupasını kazanma sözü veriyorum. Sizden istediğim oyuncular belli Marius Alexe, Bogdan Stancu ve Gabi Torje."

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA