G.Saray küçülmüş

Cuma 01.04.2011

"5 yıl sonra geldiğimde benim en çok üzüldüğüm nokta, Galatasaray'ın küçüldüğünü görmek oldu. Bunun en büyük sebebi yaşanan iç kavgalar"

Peçete gibi atamazlar
Galatasaray'da görevini Bülent Ünder'e devreden Gheorghe Hagi, "Ben peçete gibi buruşturulup kenara atılacak biri değilim" dedi. Türkiye'den ayrılmadan önce spor basınının bir numarası FOTOMAÇ'a özel açıklamalarda bulunan Rumen çalıştırıcı, "Galatasaray ile 1.5 yıllık sözleşme imzalamıştım. Ancak başkanımız Adnan Polat ile yaptığımız son görüşmede bana 'Sezon sonuna kadar kalabilirsin ama önümüzdeki sezon planlarımızda yoksun' dedi. Ben de görevi hemen bırakmayı uygun gördüm. Ben sokağa atılacak biri değilim. Benim bir saygınlığım var" diye konuştu.

Acilen çözüm bulunmalı
Haksızlığa uğradığını ve bunları hak etmediğini ifade eden Hagi sözlerini şöyle sürdürdü: "5 yıl sonra geldiğimde en çok üzüldüğüm nokta Galatasaray'ın küçüldüğünü görmek oldu. Eski büyük Galatasaray gitmiş, yerine küçük bir Galatasaray gelmiş. Bunun en önemli sebebi bence iç kavgalar. Ne yazık ki kimse bunu görmüyor. Güçlü olmak için önce kulüp içinde birlik ve beraberlik lazım. Ama gördüm ki Galatasaray devamlı içten yıkılıyor. Buna acilen çözüm bulmaları gerekiyor. Ben kalmışım, gitmişim çok önemli değil, önemli olan Galatasaray'ın büyüklüğü...

Hakemler bizi doğradı
Beni en çok şaşırtan konulardan birisi de Florya'da ne konuşuyorsak, ne olduysa dışarı sızmasıydı. Biz eskiden büyük bir aileydik. Yaşananlar Florya'da kalırdı. Bu kez gördüm ki yaşanan her şey bir gün sonra gazetelerin manşetinde çıkıyor. Bunlar bizi çok yıprattı. Florya'da herkes birbirleriyle konuşmaya korkar hale geldi. Bunu önlemek için çok uğraştım ama başarılı olamadım. Ayrıca hakemler bizi doğradı. En az 8 penaltımız verilmedi. Gösterilen ve gösterilmeyen kartlarla hep aleyhimize çalıştılar. Bu hatalar sahada ter döken futbolcularımızı olumsuz etkiledi ve haklıydılar.

Adımı lekeletmem
Küçük boylu Alex iyi oynadığımız derbide adeta bizi tek başına yıktı. Bu da kaliteli futbolcu farkı işte! Rakibimiz bunu da iyi kullandı. Oysa biz Fenerbahçe derbisinde galibiyeti çok hak etmiştik. Misimovic çok terbiyesiz bir futbolcuydu. Ne bana, ne arkadaşlarına saygısı vardı. Garanti para aldığı için yan gelip yatmak istedi ama müsaade etmedim. Benim hakkımda yapılan haksızlıklardan birisi de transferlerden komisyon aldığım dedikodusudur. Bu çok ayıp bir şey. Ben Hagi'yim. Böyle şeylerle adımı lekeleyecek bir insan değilim. Beni başka teknik direktörlerle karıştırmayın."

Tugay'a kırılmadım
"Futbolcularla ve Tugay'la kavga ettiğim çok yazıldı. Geçmişe dönüp bir bakın lütfen. Ben kiminle ne zaman kavga ettim. Benim herkese saygım var. Tugay konusuna gelince o benim kardeşim gibidir. Çok sevdiğim bir insan asla onunla kavga etmedim. Ben ayrıldıktan sonra göreve devam etmesine de bozulmadım. Tugay doğrusunu yaptı. O da benim gibi Galatasaray'ı seven birisi."

Koşan takım yarattım
"Ben Rijkaard'dan iyi bir takım teslim alıp kötü yapmadım. Geldiğimde kötü durumdaydı. Geldikten sonra sahada çok koşan bir takım yarattım. Önceden 'Galatasaray sahada geziyor' diyenler sonra 'En azından artık savaşıyorlar' demeye başladı. Galatasaray'ın benim yönetimimde kötü oynadığı maç en fazla ikidir. Fakat şanssızlık ve hakem hataları nedeniyle birçok maçı kazanamadık."

Zapata hatalı değildi
Transferler konusunda çok üzüldüm. Başta da Stancu için! O genç ve yetenekli bir oyuncu. Kimse ona zaman tanımadı. Yeni transferlerin her zaman uyum süreci vardır. Stancu 2 gol attı ama saha içinde çalışkan ve özveriliydi. Baros ve Kewell sakatlanınca Stancu'yu aldım. Zapata belki çok gol yedi ama hangisinde hatası vardı. Geçen sezon Romanya'nın en iyi kalecisi seçilmişti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN