Seçim yolu göründü

Cumartesi 02.04.2011

Yönetici Taner Aşkın: Yönetim olarak, genel kurulun isteği doğrultusunda gerekeni yapacağız. Kimse tereddüt duymasın

Galatasaray Yönetim Kurulu, Mali Genel Kurul Toplantısı'nda idari yönden ibra edilmemesi sonrası seçimle ilgili sarı-kırmızılı camiada merakla beklenen kararı aldı. Mecidiyeköy'de bulunan kulüp binasında yaklaşık 2.5 saat süren toplantısının ardından açıklama yapan yönetici Taner Aşkın, genel kurulun isteği doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

Yönetim olarak, genel kurulun isteği doğrultusunda gerekeni yapacaklarını belirten Aşkın, "Gelecek hafta salı günü bir kez daha toplanacağız. Başkanımız Adnan Polat da çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısıyla seçim takvimini açıklayacak. Her şey Galatasaray'a yakışır şekilde yapılacak. Kimsenin en ufak bir tereddütü olmasın" diye konuştu.

Tutanaklar teslim edildi
Yönetim dün öğlen Mecidiyeköy'deki kulüp binasında toplandı. Adnan Polat, Taner Aşkın, Murat Yalçındağ, Hakan Üstünberk, Selim Sayılgan, Yalçın Orhon, Ali Haşhaş, Emin Sarıgül, İbrahim Çağlar ve Yiğit Şardan'ın katıldığı toplantıda, Divan Başkanı Türker Aslan genel kurul tutanaklarını verdi. Toplantıyla ilgili konuşan Taner Aşkın, "Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya'nın istifasını kabul ettik. Polat, kararını çarşamba günü açıklayacak" dedi.

Helvacı: Karara saygılıyım
İstifa eden yönetici Mehmet Helvacı, genel kurulun yönetimi idari yönden ibra etmemesi kararını mahkemeye taşıyacağı ve olası seçimde başkan adayı olacağı şeklinde iddialara yanıt verdi. Helvacı şunları söyledi: "Mali Genel Kurul Toplantısı sonrası, genel kurul iradesine saygı duyulması ve karara kayıtsız şartsız uyulması gerektiğini söylemiştim. Seçim kararı geciktirildiği için istifa ettim. Hiçbir koşul ve şart altında mahkemeye gitmem söz konusu değil."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN