Tarih yargılayacak

Pazar 03.04.2011

"Aklım ve vicdanım rahat olarak, yaptıklarımın ve karşı karşıya kaldıklarımın değerlendirmesini tarihe bırakmayı tercih ediyorum"

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, bir daha benzer bir genel kurul yaşanmaması için önlem alınması gerektiğini söyledi. İbra edilmemesi nedeniyle seçim kararı alması beklenen Polat, Galatasaray dergisindeki son yazısında duygusal açıklamalar yaparken, "Galatasaray'a hizmet etmek benim için büyük bir onur. 2006 yılından bu yana geçen süre içerisinde arkadaşlarımla birlikte Galatasaray'a verdiğimiz hizmetin değerini, önemini Galatasaraylıların takdir edeceklerine olan inancım hiçbir zaman değişmeyecektir" dedi.

Gelenek ve kültürümüzde yok
"GEÇTİĞİMİZ ay gerçekleştirdiğimiz genel kurulda yaşanan bazı manzaralar, maalesef Galatasarayımızda ilk kez yaşanmıştır. Bunun geleneğimizde ve kültürümüzde yeri yoktur. Bir daha yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır" diyerek çağrıda bulunan Polat sözlerine şöyle devam etti: "Aklım, gönlüm ve vicdanım rahat olarak, yaptıklarımın ve karşı karşıya kaldıklarımın değerlendirmesini tarihe bırakmayı tercih ediyorum. Sadece Galatasaray'ın gücü, ortak aklı ve Galatasaray demokrasisi, Galatasaray'ın gelecekteki yolunu çizecektir."

Mahkeme çağrısı
MALİ kongrede büyük bir şok yaşayan Adnan Polat'a kongre üyelerinden destek yağıyor. Tüzük gereği seçime gitmek zorunda olan Polat'a kongrede 'haksızlık yapıldığı' yönünde yüzlerce mektup ve mail geldi. Kongre üyeleri, mahkemeye gitmesi yönünde ısrarcı davranırken, Polat'ın da bu yoğun istek üzerine şaşkına döndüğü öğrenildi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN