ultrAslan'dan sert bildiri

Pazartesi 04.04.2011 00:00

Galatasaray'ın etkili taraftar grubu ultrAslan, son dönemde kaptan Arda Turan'a yönelen eleştirilere yönelik bir basın bildirisi yayınladı...

ultrAslan'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Sevgili Galatasaraylılar,

Bu futbol sezonunun tamamında ve son günlerde artan bir şekilde Galatasaray'ımız ve kaptanımız Arda Turan yazılı ve görsel medyada adeta abluka altına alınmış ve haince maksatlı bir şekilde olumsuz yönde gündemde tutulmaktadır.

Kötü bir sezon geçirdiğimiz ve mali kongrede yaşananlardan sonra sıra kaptanımız, göz bebeğimiz, canımız, Arda Turan'a gelmiştir. Arda ile ilgili genç olduğunu, hatalar yaptığını ve eski örnek kaptanlardan feyiz alması gerektiğini ben de daha önce dile getirmiştim. Ancak bu yaptığı hata dediğimiz konular her insanın yapabileceği sıradan davranışlardı ve aslında camiamızı küçük düşürücü davranışlar da değildi. Yine de kendisini bu konularda uyarmayı daha fazla canı ve canımız yanmasın diye uyarmayı görev bilmiştim.

Şimdi geldiğimiz noktada son milli maçta attığı gol sonrası ardanın "bunu da yazın" demesinden kendince alınan bir çok insan ve medya mensubu başka konuları örnek gösterirken aslında Arda ve Galatasaray'a saldırmaya başlamıştır. Bu arada nedense doğruyu sadece onlar görebilirmiş gibi Arda'yı bir tek Fenerbahçeli medya mensupları desteklemeye başlamıştır. Aynı kişiler Kadıköy'de kaptanımıza atılan tokatta (Christian) görüş bildirmemiş veya futbolda olur böyle şeyler diye geçiştirmişlerdi. Şu anda ise Arda artık Avrupa'ya gitmeli sesleri yükselirken mesela Gökhan Gönül'e hiç değinmemektedirler.

Bizim kaptanımızı korumak kimsenin haddine değildir. Bunu en ala biz yaparız, kimsenin de aklına ihtiyacımız yok.

Basında bir tarafta Arda operasyonu sürerken diğer tarafta Telegol programında tahriklerin boyutu " camianın içine etme" noktasına kadar gelmiştir. Sayın Ahmet Çakar'ın çirkin sözlerini çok ciddi ve sert bir şekilde kınıyorum ve kendisine yakıştıramıyorum. Kendisinin genç nesillere olumlu yönde örnek olması gerekir diye de düşünüyorum.

Diğer bir konumuz iki gün önce Antalya havaalanında yaşanan tatsız olaydır. Bu yersiz ve maksadını aşmış olay başta beni ve tüm ultrAslan'ı derinden üzmüştür. Hazırlanılmış bir konu olmamakla birlikte protestonun içeriği ve çirkin sözler gerçekten Galatasaray duruşu ve terbiyesine aykırıdır. Bilinmelidir ki aslında protesto da her taraftarın hakkıdır. Ancak bu olumsuz tabloyu yaşatan bazı kişiler, unutmamalıdır ki bugünler geçecek ve Dünya da Türkiye'nin bilinen "tek markası olan Galatasaray" başarıdan başarıya koşacaktır.

Bilinmelidir ki Türkiye'dir Galatasaray.

Etiketler Galatasaray, Arda Turan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN