Dünyanın diline düştü

Salı 05.04.2011 17:14

Galatasaray’ın içinde bulunduğu dünya basınında tartışma konusu yarattı.

Brezilya'nın Globoesporte gazetesi, Galatasaray'ın aldığı mağlubiyetle Süper Lig'de 13. sıraya kadar indiğine dikkat çekerek, "Galatasaray düşmemeyi başarabilecek mi?.. Yeni teknik direktörden beklenen bu!" diye üst başlık atarak, "Galatasaray kurtulabilecek mi?" diye sordu.

Çek futbol.sport.cz sitesi ise, "Baros'suz Galatasaray, ligde bozguna uğradı ama artık acı hissetmiyor" başlığı altında, "Yenilmeye alışan Galatasaray için Antalyaspor mağlubiyeti sıradan bir maç kaybetme gibiydi" denildi.

İspanyol AS gazetesi ise, "Antalyaspor kapanış partisinde Galatasay'ı evine mutsuz yolladı" derken, "Galatasaray 27 maç sonunda toplayamadığı puanlarla alt kümeye düşme sınırına yaklaştı" denildi.

Fransa'nın Football France dergisinin internet sitesi ise, "Antalyaspor, Galatasaray'ı dağıttı" başlığı altında, "27 hafta sonunda 13. Sıraya kadar inen Galatasaray'da Stancu ve Arda Turan gibi yıldızlar hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor" denildi.

Hollanda'nın SportDome dergisinin internet sitesi ise, "Galatasaray, Antalyaspor tarafından aşağılandı" başlığı altında verdiği haberde, "Tarihi boyunca hiç bu kadar küçülmeyen Galatasaray, taraftarlarına acı veriyor" denildi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN