Gerets'in yedeği Le Guen

Çarşamba 06.04.2011

Başkanlık için "En güçlü aday" görünen Aysal, Le Guen ile temasa geçti Fas'ın Gerets için sorun çıkarması üzerine rota Fransız hocaya döndü

Adnan Polat ve yönetiminin idari yönden ibra edilmemesiyle öne alınan seçimde en güçlü aday olarak Ünal Aysal görünüyor. G.Saray'ın önemli ismi Aysal'ın hoca arayışları da sürüyor. Fatih Terim'in kabul etmemesiyle Aysal ilk olarak Fas Milli Takımı'nı çalıştıran Erik Gerets'in kapısını çaldı. Bir dönem G.Saray'ı çalıştıran Belçikalı hoca "Neden olmasın" dedi ama Fas Futbol Federasyonu "Sözleşmen var" diyerek sorun çıkarıyor. Aysal bunun üzerine alternatif arayışına girdi.

Gerets alternatifi ise ünlü hoca Paul Le Guen. Kamerun Milli Takımı ile 5 aylık sözleşme yapan ve görev süresini bitiren Fransız hocaya uzun süreli imza öneren Ünal Aysal'ın "Olur" cevabı aldığı öğrenildi. Başkan Adnan Polat'ın seçim tarihini açıklamasını bekleyen Aysal'ın yakın çevresine, "Kaybedecek zaman yok. Tarih açıklanır açıklanmaz harekete geçeceğiz. Ya Gerets ya da Le Guen ile uzun süreli anlaşma ile teknik direktör istikrarsızlığına son vereceğiz" dediği öğrenildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN