Aday mı olacak?

Perşembe 07.04.2011

Adnan Polat'ın toplantıda, "Seçime katılmamızı engelleyen bir yasa yok" demesi, kafa karıştırdı

Çalkantılı günler yaşayan Galatasaray'da dün çok önemli gelişmeler oldu. Başkan Adnan Polat, beklenen kararını açıkladı ve 14 Mayıs 2011 tarihinde seçim yapılacağını ilan etti. Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte medya karşısına çıkan Adnan Polat'ın konuşmasında çok önemli şifreler gizliydi.

Polat "Mevcut yasalar bizi seçime gitmeye zorlamıyor. Seçime katılmamızı da engelleyen bir yasa yok" dedi. İşte bu ifade "Polat yeniden aday olacak" şeklinde yorumladı. Polat'ın önüne büyük hedefler koyacağı ve çok güçlü bir liste oluşturup "Başkanlığa adayım" diyeceği belirtiliyor.

* * *

Tüzük seçime zorlamıyor
Adnan Polat, Mali Kongre'de idari yönden ibra edilmedikleri için yeni tüzük gereği seçime giremeyecekleri iddiasını da yalanladı. "Mevcut yasalar ve tüzük bizi seçime gitmeye zorlamıyor. Seçime katılmamızı da engelleyen bir yasa yok" diyen Polat'ın "Artık yokum" dememesi, "Polat yeniden aday olacak" diye değerlendirildi.

Mali açıdan ibra edildik
Mali Kongre'de; mali ibra, denetim kurulu ibrası ve 2011 bütçesi onayının olduğunu hatırlatan Adnan Polat, "Ama idari ibrasızlık da var. Bu ne demektir? Takdirlerinize bırakıyorum. Ancak bu yapılanlar, bizlerin gönlünü yaralamıştır" diye konuştu. Muhalefet, şimdi Polat'ın tekrar aday
olup olmayacağı konusunda kafa yoruyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN