Giderayak bombaladı

Perşembe 07.04.2011

"Bu şartlarda devam etmek G.Saray'a zarar vereceği için 14 Mayıs'ta seçim kararı aldık" "Kendisini G.Saray'ın sahibi görerek senaryo yazanları camiamızın takdirine bırakıyorum" "Üç yıla büyük işler sığdırdık. Yaptıklarımız için kararı tarih verecek. Hakkımı helal ediyorum"

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, merakla beklenen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'un 7 Mayıs Cumartesi günü yapılacağını açıkladı. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı yapan Polat, "Başlattığımız işleri bitirerek normal zamanda seçime gitmek arzumuzdu. Ancak mevcut şartlarda devam etmenin Galatasaray'a zarar vereceğinden, yönetim kurulu kararıyla 7 Mayıs Cumartesi günü çoğunluk sağlanamayacağı için 14 Mayıs'ta seçim yapma kararı aldık" dedi.

Kıraç'a üstü kapalı eleştiri
ADNAN Polat, kendilerini seçime gitmek zorunda bırakan ibra edilmeme sürecini hazırlayanları ağır eleştirdi. "Seçildiğimizden hemen sonra başlayan, özellikle şirket birleşmesinin tamamlanması ve Türk Telekom Arena'nın açılışıyla hızlanan, genel kurula kadar giden süreçte olan olayları, yaşananları, söylenenleri burada tekrar etmeme gerek yok. Ancak bütün bu süreç bazı şeyleri çok net açığa çıkardı" diyen Polat, şöyle devam etti: "En temel geleneklerimizden biri olan, kişilere bağımlı olmayan demokratik yapımızı değiştirme niyetinde olanları...

Helvacı içerden köstek oldu
"KENDİSİNİ Galatasaray'ın sahibi olarak görerek kapalı odalarda hazırladıkları senaryoları üyelerimize kabul ettirmeye çalışanları, geleneklerimizi hiçe sayıp medya kanallarından kulübü, başkanlık makamını yıpratmak için fazla mesai yapanları, yıllarca en zor zamanlarda bile ortaya çıkmaktan, elini taşın altına koymaktan kaçanları, içinde seçildiği yönetime köstek olmak için çirkin yöntemlere başvuranları ve Galatasaray'ı kendi özel iş ilişkilerinde atlama taşı olarak kullanmak isteyenleri, Galatasaray kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum."

Başkanlığı cazip hale getirdik
GALATASARAY'da 6 yılı yönetici, 3 yılı ise başkan olarak 9 yıl görev yaptığını anlatan Adnan Polat, "Özellikle Galatasaray tarihinin en bunalımlı son 5 yılında görev alma cesaretini gösterdik. Başkanlık ve yönetim kurulu makamlarını tekrar cazip hale getirdik" diye konuştu. Son 3 yıla çok büyük işler sığdırdıklarını belirten Polat, "Galatasaray'ın onlarca bunalımlı projeleri ile birlikte en önemli 4 projesini bitirdik. Ama iş yapma iradesi taşıyan herkes gibi biz de hata yaptık. Ne kadar başarılı olduğumuza tarih karar verecek" ifadesini kullandı.

Huzurla aranıza dönüyorum
KENDİLERİNE bugüne kadar destek veren ya da vermeyen, sadece Galatasaraylılık duruşu sergileyen kulüp üyelerine ve taraftarlara yürekten teşekkür ettiğini aktaran Adnan Polat, "Hakkımızı helal ediyoruz. Şimdi huzurla ve gururla tekrar aranıza dönüyoruz. Diliyorum ki, bize bu yapılanlar Galatasaray'da yeni bir uygulamanın başlangıcı olmaz" şeklinde konuştu. Polat, sözlerini, "Bu sıkıntılı dönemde benimle omuz omuza mücadele veren yönetici arkadaşlarıma, diğer kurullardaki abilerime teşekkür
ederim" diyerek bitirdi.

Savaş ÇORLU


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN