Madrid'e bir bilet lütfen

Cumartesi 09.04.2011

Adnan Polat, Atletico Madrid'in sahibi Miguel Angel Gil ile dün Çırağan Sarayı'nda pazarlığa oturdu. İki başkanın 15 milyon euro'ya el sıkıştıkları öğrenildi

Türk futbolunun göz bebeği, Galatasaray kaptanı Arda Turan, Atletico Madrid'in yolunu tutuyor. Transfer imzaya kaldı

Bu sezon futbol dışı olaylarla gündeme geldiği için sıkıntılı günler geçiren Arda Turan, Türkiye'yi artık Avrupa'da temsil edecek. İstanbul'a gelen Atletico Madrid'in sahibi Miguel Angel Gil ile Adnan Polat'ın dün Çırağan Sarayı'ndaki saatler süren pazarlığı anlaşmayla sonuçlandı. Genç yıldız 15 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Atletico Madrid'e verildi.

Türkiye'den çok adam alacağız
Arda'yı alan Atletico Madrid'in sahibi Miguel Angel Gil, "Burada işimiz bitmedi. Türkiye'den alacağımız daha çok oyuncu var" diyerek yeni transferlerin işaretini verdi.

* * *
Çırağan' da kahvaltı
Galatasaray'da Arda Turan yuvadan uçtu... Milli yıldızın transferi için İstanbul'a gelen Atletico Madrid'in sahibi Miguel Angel Gil, başkan Adnan Polat ile dün pazarlık masasına oturdu. İki başkan, Çırağan Sarayı'nda sabah kavaltısında bir araya geldi. Arda'nın menajeri Ahmet Bulut'un da katıldığı görüşmede, Gil yıldız oyuncuyu resmen istedi. Gil'in Arda'nın bonservisi için ilk olarak 12.5 milyon euro teklif ettiği bildirildi.

Bulut'tan al haberi
Yapılan pazarlık sonrası Adnan Polat ile Miguel Angel Gil'in 15 milyon euro'ya prensipte anlaştıkları öğrenildi. Görüşmenin ardından Arda'nın menajeri Ahmut Bulut ile İspanyol menajer Jorge Mendes detayları konuştu. Bulut, çıkışta; "Ben bir şey diyemem, açıklamayı G.Saray kulübü yapar" dedi. Polat'ın Arda için son kararı yeni yönetime bırakabileceği öğrenildi. Kesin durumun bugün netlik kazanması bekleniyor.

Arda'nın Atletico Madrid ile her konuda anlaştığı ve kulüplerin uzlaşmasını beklediği öğrenildi. Gelişmeleri gün boyunca Florya'dan izleyen milli oyuncunun ön sözleşme yaptığı iddiasını ise menajeri Ahmet Bulut yalanladı.

Camia ayağa kalktı
Arda Turan'ın Atletico Madrid'e satılmak istenmesi sarı-kırmızılı camiayı ayağa kaldırdı. Yönetimden istifa eden Mehmet Helvacı, bu konuda yeni seçilecek yönetimin karar vermesi gerektiğini belirterek, "Bence Arda satılmamalı, çünkü çok önemli bir değer ve kaptanımız" dedi.


Savaş ÇORLU

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN