"Arda sokağa çıkamaz halde"

Pazartesi 11.04.2011 00:00

Galatasaray Futbol Takımı Sportif Direktörü Cüneyt Tanman, Arda ile taraftar arasındaki bağın koptuğunu hissettiğini söyledi.

Tanman, NTV Spor'a canlı yayında bağlanarak soruları yanıtladı. Atletico Madrid'e transferi gündemde olan Arda'nın rahat durumda olmadığını dile getiren Tanman, ''Son olarak Antalya'da bu olayın koptuğunu çok net hissettim. Hem Arda, hem taraftar cephesinde bitme noktasında olduğunu hissettim. Bu futbolcular aldıkları neticelerden dolayı sokağa çıkamıyorlar. Arda da alınan neticelerden sonra sokakta dolaşamaz halde. Arda yurt dışında gitse de, kalsa da kendisine hak ettiği şekilde davranmamız lazım. Arda bu ülkenin yetiştirdiği çok önemli bir kıymet, bunun değerini bilmeliyiz. Maça çıktığında elinden gelen her şeyi vermeye çalışan pırıl pırıl bir genç. Biraz onu rahat bırakalım. Gitse de onu rahat bırakalım ve son 6 haftada neler yapabileceğini görelim'' diye konuştu.

Takımın gelecek sezonki şekillenmesi ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Tanman, hiçbir takımın tüm kadrosunun sil baştan yapılamayacağını anlatarak, ''Ayrıca takım içinde çok değerli oyuncular da var. Takım olamadığınız taktirde altın olan oyuncularınız bile gümüş olur, bakır olur. Önce takım olmak önemli. Bir mentalitenin yerleştirilmesi, büyük resmin oluşturulması lazım. Onlar yapıldıktan sonra her şeyin daha farklı olacağını görüyoruz. 8-10 futbolcunun takımda kalması lazım. Belirli bir çatının üstüne, Galatasaray'ı hak edecek oyuncular transfer edilmeli. Ayırca, gelecek sezon takımın başında olacak teknik direktör, sportif direktör ve alt yapı direktörü aynı frekansta olmalı'' ifadelerini kullandı.

Tanman, mali kongreden önce futbol takımı ile ilgili belirli plan ve projelerin yapıldığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ancak mali kongre bir şeylerin bekletilmesi gerekliliğini ortaya çıkardı. Bu işin paldır küldür olmaması lazım. Çok kısa vadeli hesapların Galatasaray'ı iyi yere getirmediğini gördük. Teknik direktör değişikliklerinin ve devre arası transferlerinin getirdikleri de ortada. Büyük bir plan yapılmalı. Öncelikle de Galatasaray önce şu içinde bulunduğu durumdan ve ligde hak etmediği yerden kurtulmalı.''

Takımın şu an Bülent Ünder ve Tugay Kerimoğlu gibi iki değerli teknik direktörünün bulunduğunu belirten Cüneyt Tanman, bugünden gelecek sezon için teknik direktör aranmaması gerektiğini, mayıs ayında gelecek yeni yönetimin bu konuda karar vermesinin çok daha doğru olacağını kaydetti.
Tanman, sportif direktör olmadan önce görev yaptığı sporcu arama komitesinde çalışmaktan çok memnun olduğunu da vurgulayarak, bağımsız olarak görev yapması ve iyi bir ekip kurulması halinde, yeni gelecek yönetimle de çalışmak istediğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN