"Önce adaylar kesinleşsin"

Pazartesi 11.04.2011 20:26

Galatasaray Kulübü'nde mayıs ayında yapılacak olağanüstü genel kurul için başkan adaylığını daha önce açıklayan Cemal Özgörkey, ekibinde yer alacak isimleri, başkan adaylarının kesinleşmesinden sonra açıklamaya karar verdiklerini bildirdi.

Cemal Özgörkey, yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaray Kulübü'nü daha ileri taşımak için ekibiyle birlikte yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Ekibimizde yer alan isimleri bugün açıklayacağımı belirtmiştim. Ancak seçim tarihinin açıklandığı günden bu yana kamuoyunda adı 'başkan adayı' olarak geçen isimlerin hiçbiri adaylıklarını açıklamamıştır. Diğer yandan, bizim bugüne kadar attığımız kararlı adımların da aday olabilecek isimlerin davranışlarını etkilediğini gözlemlemiş bulunuyoruz. Bu doğrultuda beraber çalıştığım ekip arkadaşlarım ile henüz başkan adaylarının isimlerinin dahi kesin olarak bilinmediği bir ortamda, aday adaylarının da kadrolarını daha etkin biçimde oluşturması ve sürecin eşit şartlarda ilerlemesi için bazı kararlar aldık. Bizim yapacağımız açıklamaların, bu süreci doğru olarak yönlendirmeyeceğini düşündüğümüz için bu isimleri adayların kesinleşmesinin ardından açıklamanın daha faydalı olacağına karar verdik.''

Galatasaray'ın, Türkiye'nin dünyada bilinen en önemli markalarından biri olduğunu ifade eden Özgörkey, ''Galatasaray bayrağını eline alan yönetimin onu ileriye götürmekten başka tercihi olamaz. Bu süreçte kurumsallaşmayı sağlayacak, ortak akılı harekete geçirecek bir yönetim modeli gerekmektedir. Galatasaray Kulübü'nün yönetim bayrağını devralmak bizim için büyük gurur ve onur kaynağı olacaktır. Ben ve ekibim bu görev için hazır olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isteriz'' değerlendirmesinde bulundu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN