Polat: Onları asla affetmeyeceğim

Çarşamba 13.04.2011 14:11

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Nisan ayı olağan divan kurulu toplantısında konuştu...

'Başkanlık yeniden cazip hale geldi'

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, divan kurulu üyelerine seçim ve kulübün son durumu hakkında bilgi verdi.

Polat kendi döneminde söz verdiği bütün projeleri bitirdikleri sadece futbolda sözlerini tutamadıklarını söyledi. Polat'ın Galatasaray'ın kendi kaynaklarıyla ayak durabileceğini ve sarı kırmızılı camiada başkanın kulübü iptek altına almasına izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Adnan Polat, Galatasaray'daki yapılanmayı inşaat benzetirken, "Biz gökdelenin temeli atılmıştır. Yukarı doğru çıkacaktır" dedi. Galatasaray'ın patronu 27 Mart'taki genel kurulda yaşananlarla ilgili, "Bizi çok üzdüler asla affetmeyeceğim. Galatasaray'a böyle leke sürmemeliydiler" dedi.

İşte Polat'ın önemli açıklamaları:

'ADAY OLMAMIZ İÇİN HUKUKİ BiR ENGEL YOKTUR'

'Hukuk komisyonuyla ilgili olarak şunu söylemek istiyorum... Şuanda mevcut yönetim kurulundaki arkadaşlarımın seçime girmek için herhangi bir engel yoktur. Yani kongrede aday olmamız için hukuki bir engel yoktur...

' BAŞKANLIĞIM SÜRESİNCE TÜM DiVAN TOPLANTILARINA KATILDIM'


Burda bulunduğum 5 sene içinde tüm divan toplantılarına katıldım. Ben ve arkadaşlarım hepsi buraya geldiler. 5 sene içinde 55 tane divan toplantısı yaptık, 2'si hariç hepsinde bulundu. Divan Kurulu'nda benim bildiğim akil kişiler bulunur ve bize tavsiyelerde bulunur.. Biz divan kurulunda danışmadan çok devamlı bir muhalefetle karşılaştık. Ben 30 senedir Galatasaray içerisindeyim, hayatımda böyle bir divan kurulunu görmedim. Benim beklentim böyle bir divan kurulu değildi..

'5 SENE TAM YETKİYLE GALATASARAY'DA GÖREV YAPTIM'


Değerli Galatasaraylılar ben 5 yıl tam yetkiyle Galatasaray'da görev yaptım. Beni başkan olarak seçen tüm Galatasaraylılar'a da teşekkür etmek istiyorum. Beni destekleyen desteklemeyen herkese teşekkür etmek istiyorum..

'BÜYÜK GÖKDELENiN TEMELi ATILMIŞTIR'

Bu 5 sene içerisinde öngördüğümüz projelerimiz futbol hariç hepsi gerçekleşti.. Bundan sonraki 5 sene için de projeler var. Büyük projeler bitmiştir. Bundan sonra 1-2 büyük proje kalmıştır. Onlar da gerçekleşirse Galatasaray'ın kimseye ihtiyacı kalmaz.. Bir kişinin cebinden para vererek kulübü ipotek altına almasına asla izin vermemeliyiz. Galatasaray, kendi kaynaklarıyla yönetilir, bundan sonra da yönetilir ve yönetildi de... Bu büyük gökdelenlerin temelleri atılmıştır artık ortaya çıkması kalmıştır. Umarım yeni yönetim bu gökdeleni ortaya çıkarır..

'BAŞKANLIK YENiDEN CAZiP HALE GELDi'

Bırakın başkan adayını, yönetici bulamıyorduk. Başkanlık yeniden cazip hale geldi. Başkan adaylarımızın çıkıp söylemlerini dinleyeceğiz, ancak bizim söylediğimiz projelerin dışında başka projelerin çıkacağını düşünmüyorum..

'KONGREDE YAPILANLARI VE YAPTIRANLARI ASLA RUHUM AFFETMEYECEK'


Değerli Galatasaraylılar 5 yıldır arkadaşlarımızla Galatasaray'ı kötü durumdan çıkarmak için çok uğraş verdik. Şükürler olsun ki çok yol aldık.. 27 Mart'ta kongrede arkalarda 500-600 kişinin yaptıklarını kabul edemiyorum. Bizi çok üzdüler asla affetmeyeceğim. Galatasaray'a böyle leke sürmemeliydiler. Bunu yapanlar ve yaptıranları asla ruhum affetmeyecek.. İnşallah bu burda kalır ve bir daha gündeme gelmez.. Bu dönemde bana göstermiş olduğunuz yakınlıktan dolayı hepinize teşekkür ederim.'

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN