Galatasaray küllerinden doğacak

Çarşamba 13.04.2011

Yaşanan durumu trafik kazasına benzeten Aysal: Galatasaray küllerinden doğacak Kulüp iyi durumda olsaydı, burada olmazdım. Camianın kenetleneceğine inanıyorum

Ünal Aysal, Galatasaray başkanlığına aday olduğunu dün resmen açıkladı. Yaşananları trafik kazasına benzeten Aysal, "Galatasaray yeniden küllerinden doğacak" ifadesini kullandı. Tarihi seçimde camianın kenetleneceğine inandığını vurgulayan Aysal, "Galatasaray'ın bana ihtiyacı var" dedi. Yönetim listesi hazır olmasına rağmen neden açıklamadığı sorulan Aysal, "G.Saray gelenekleri der ki listeyi önce divan kuruluna sun, sonra basına. Ben de bunu yapacağım" şeklinde yanıtladı.

Futbol konusunda tecrübesizim
FUTBOLA dönük bir tecrübesizliği olduğunu ifade eden Aysal, "Ben yurt dışında yaşıyordum. Bugün Galatasaray iyi durumda olsaydı burada olmazdım. Futbol konusunda fazla iddialı olduğumu söyleyemem. Fakat Galatasaray artık bir holdingin ötesinde kuruluştur. Markaları, branşları, şirketleri var. Bu tip durumlarda futbolu yönetmek için en iyi profesyonelleri görevlendirmek ve bunları denetlemek gerekiyor" diye konuştu.

Abramovich olmaya gerek yok
KENDİSİNE yapılan Abromovich benzetmesinden rahatsız olmadığını vurgulayan Aysal, "Abramovich çok zengin, başarılı bir insan ama bu ben değilim. G.Saray'ın 100 milyon dolar ile gelen başkanlığa ihtiyacı yok. Kulübün kendi değerleriyle bunu üretecek gücü var zaten" dedi.

4 temel hedef belirlendi
AYSAL hedeflerini şöyle açıkladı: Birincisi, ekonomik başarı. Yeni ve sürekli gelir kaynağı üretmeliyiz. İkincisi, idari başarı ve kurumsallaşma. Artık başkanın tek başına yönettiği kulüp olmaktan çıkarmalıyız. Üçüncüsü, sosyal-kültürel başarı ve marka değeri. Dördüncüsü sportif başarı... Türkiye sınırlarında başarı bize yetmez.

Arda kararı bize kalsın
ARDA'nın Atletico Madrid'e transferi hakkında konuşan Aysal, "O karar, yeni yönetime bırakılmalı" ifadesini kullandı. Aysal, mevcut yönetimin idari olarak ibra edilmemesiyle ilgili, "Ben öyle bir durumda kalmam, istifa ederim. İlk işimiz, tüzüğü değiştirmek olacak. Çünkü şu anki tüzük eksik" yorumunda bulundu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN