Polemik yarattı

Çarşamba 13.04.2011

Bazıları milli yıldızı Di Maria'ya benzetirken, bazıları ise bu transferi gereksiz görüyor

G.SARAY'ın, 'Arda Turan için Atletico Madrid ile görüşmelere başladık' açıklaması İspanya'da yankı uyandırdı. Marca, AS, El Mundo Deportivo ve Superdeporte, Cimbom'un açıklamasını internet sayfalarına taşıdı. Atletico Madrid taraftarları ise yıldız futbolcunun transferi konusunda ikiye ayrıldı. İşte taraftar yorumları:

'14. takımdan oyuncu alınır mı?'
EL Mundo Deportivo: - Raul Garcia ve Valera varken Arda Turan gibi bir futbolcu fazlalık olur. - Tebrikler Atletico büyük bir transfer gerçekleştirdik. - Birisi bana anlatsın. Liginde 14. sırada yer alan bir takımın oyuncusu neden transfer edilir? Marca: - Di Maria'ya benzetiyorum ben tarzını. Superdeporte: - Raul Garcia ve Cokenia (Koke) ile iyi bir orta saha oluştururlar.

Sezon sonunda transfer bitebilir
İspanyol basını, Arda ile ilgili haberlerine geniş yer ayırdı. Yapılan yorumlarda, "Atletico'nun acelesi yok. Sezon sonunu bekleyecek" denildi. Atletico Madrid'e yakın kaynaklara dayanılarak verilen haberlerde, İspanyolların Arda'yı transfer etmek için girişimde bulunduğu doğrulandı. AS gazetesi, "Eğer, Arda yaza kadar transfer pazarında kalmaya devam ederse Atletico'ya gelmesi gerçekleşebilir. Ama şimdi değil" yorumu yapıldı. Haberde ayrıca 14 Mayıs'taki başkanlık seçiminin sonuçlarının bekleneceğini de ifade edildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN