Ruhum hep davacı olacak

Perşembe 14.04.2011

"Bize öğretilen G.Saraylılıkla, kongrede 500-600 kişinin yaptıklarını asla içime sindiremiyorum. Galatasaray'a leke düşürdüler. Onları affetmeyeceğim"

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, 27 Mart'ta yapılan Mali Genel Kurul'da yönetimi idari olarak ibra etmeyenleri asla affetmeyeceğini söyledi. Polat, dün yapılan Divan Kurulu toplantısında kulübün 2 numaralı kurucusu Emin Bülent'in ölüm döşeğinde Ali Sami Yen'le yaptığı ve "...Ruhum hepinizden davacı olacaktır" sözlerini kullandığı konuşmasını okuttu. Polat, daha sonra sözü alarak, "Bize öğretilen Galatasaraylılıkla, kongrede 500-600 kişinin yaptıklarını içime sindiremiyorum. Bunları yapanlardan benim ruhum hep davacı olacaktır. Onları asla affetmeyeceğim. Galatasaray'a böyle bir leke düşürmemeliydiler" dedi.

Tarih karar verecek
Adnan Polat, kendi döneminde söz verdiği bütün projeleri bitirdikleri sadece futbolda sözlerini tutamadıklarını söyledi. Beş yıl önce kulübe yönetici bulmakta sıkıntı çektiklerini hatırlatan başkan, "Kulübü kaotik ortamdan kurtarmak için büyük uğraş verdik. Şu anda Galatasaray başkanlığının yeniden cazip hale geldiğini görüyoruz. Demek ki Galatasaraylılar, Galatasaray'dan korkmadan ilgilenecek duruma gelmişler. Bu memnuniyet verici bir şey" dedi. Kendisini seçenlere teşekkür eden Polat, yaptıkları işleri tarihin takdir edeceğini kaydetti.

Adaylığımızı engelleyecek durum yok
Başkan Adnan Polat, Olağanüstü Kongre'de aday olabileceklerini de savundu. Mali Kurul ile ilgili alınan ihtiyati tedbir kararı ve ibra edilmeyen yönetimdeki isimlerin aday olup olmayacakları ile ilgili Hukuk Kurulu kurulmasına tepki gösteren Polat, "3 farklı üniversiteden onay aldık. Ben ve arkadaşlarım aday olabiliriz" dedi. Polat, tedbir kararının kendilerine ulaşmadığını da belirtti.Savaş ÇORLUYükleniyor
BİZE ULAŞIN