"Arda gibi yıldızlar kolay yetişmez"

Cuma 15.04.2011 22:31

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Ünder, göreve geldiğinden beri takımda farklı değişikliklerin olduğunu belirterek, ''Özellikle futbolcularımdaki istekli,arzulu tavır ve hareketler beni gelecek haftalar için umutlandırıyor'' dedi.

Galatasaray TV'de yayınlanan ''Teknik Yorum'' programına konuk olan Ünder, sarı-kırmızılı takımın başında bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, ''Bizi tek üzen taraf şu anda bulunduğumuz konumdur. Amacımız ve isteğimiz takımımızı şu anda bulunduğumuz konumdan daha farklı yerlere taşımaktır. 15 günlük süre içerisinde farklı değişikliklerin olduğunu düşünüyorum. Özellikle futbolcularımdaki istekli, arzulu tavır ve hareketler beni gelecek haftalar için umutlandırıyor'' diye konuştu.
Bülent Ünder, Trabzonspor maçındaki strateji ve oyun planlarının umut verici olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

''Futbol çok ufak detaylarda gizli. Nitekim oyunu ondan sonraki dönem içerisinde çok iyi götüren bir takımız. Belki de 3 puan alacağımız maçtan maalesef puansız olarak ayrıldık. Ama oyunun şekli ve uygulanış tarzı, futbolculardaki özveri ve istek beni gelecek haftalar için umutlandırdı. Galatasaraylı taraftarlar, yönetim kurulu, bizler ve futbolcular bulunduğumuz konumdan kesinlikle memnun değiliz.''

''KAZANACAĞIMIZ BİR MAÇ ÖZGÜVENİ GERİ GETİRECEK''

Bülent Ünder, sarı-kırmızılı takımın karşılaşmalarda aldığı olumsuz sonuçların futbolcuları etkilediğini dile getirerek, şöyle konuştu:

''Özverilerinin ve isteklerinin karşılığını alamayınca bir burukluk olması çok doğal. Bunu yavaş yavaş ortadan kaldıracağımızı düşünüyorum. Çünkü bunun sinyallerini benim görevde bulunduğum Trabzonspor maçında gördüm. Futbolcularımızın iyi niyet ve özverileri önümüzdeki haftalar için bana sinyal veriyor. Ancak antrenmanda gösterdikleri performansın tamamını sahaya yansıtıyorlar mı? Bu konuda biraz eksik kaldıklarını düşünüyorum. Ama her zaman söylüyorum kazanılacak özgüven açısından o kadar düşük değiller. Kazanacağımız bir maç futbolcu kardeşlerimizin ve bizlerin moralini ve özgüvenini tekrar geri getirecek diye düşünüyorum. Özellikle bu haftaki antrenmanlar da beni geleceğe yönelik baya umutlandırdılar.''

Futbolcuların antrenmanlara severek geldiklerini ve oynadıkları oyundan zevk almaya başladıklarını gördüğünü anlatan Ünder, ''Bir futbol kulübü için bu grup çalışması çok önemli bir olay. Eğer bu tavır ve hareketlerimiz, sevgi ve zevk alma işi biraz daha üst düzeye taşınırsa şu andaki konumu aşmamak için hiçbir sebep kalmaz'' dedi.

Sarı-kırmızılı takımda istikrarı sağlayacak futbolcu profilini ortaya çıkarmak istediğini dile getiren Bülent Ünder, ''Çok kısa vadede olabilecek bir şey olduğunu düşünüyorum, olmalı da. Mevcut futbolcularımızın performanslarını kendi kapasitelerine yakın bir performansa taşıyabilirsek bu bizi mutlu edecektir. En üst konumda bulunduğum yerde genç futbolcuyu kazanmamak gibi bir düşüncem yok. Yetenekli bulduğum oyunculara şans vermek en büyük hedeflerimden bir tanesi. Ama ilk önce istikrarı yakalayıp şu konumu aşmak çok önemli'' ifadelerini kullandı.

''ARDA'YA SAHİP ÇIKALIM''

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Arda Turan'a sahip çıkılması gerektiğini anlatan Bülent Ünder, şunları kaydetti:

''Arda son zamanlarda hep spekülasyonlara neden oldu. 'Gitsin mi gitmesin mi?' şeklinde bazı şeyler soruldu. Biz daha fikir alışverişinde bulunmadık. Ama ilk önce burada 6 maçlık periyot içerisinde yapabileceğinin en iyisini yapacağına inanıyorum. Ondan sonra eğer bana fikir danışırsa ben de kendim adıma Arda'nın ne yapacağı konusunda fikir verebilirim. Arda gibi yıldızlar kolay kolay yetişmez. Bizim onlara sahip çıkmamız lazım. Yaşantısıyla düzgün, yürüyüşüyle düzgün bir oyuncu. Lütfen ona sahip çıkalım. Çünkü Arda gibi yetenekleri kolay bulamıyoruz.''

Bülent Ünder, Manisapor ile yapacakları karşılaşma öncesinde takımlarında birçok sakat futbolcunun bulunduğunu dile getirerek, ''Ama bizim bunları bahane etmeden önümüze farklı şekilde bakmamamız lazım, çünkü elimizdeki mevcut futbolcu grubu bu durumun üstesinden gelecek nitelikte. Yekta'nın sezonu kapattığını, Hakan'ın da nereden baksanız 2-3 haftasının daha olduğunu, Neill'in zaman zaman sakatlansa da özveriyle oynadığını söyleyecek olursak, diğer oyuncuların sakatlığının da bizim antrenman düzenimizi etkilediğini düşünüyorum. Ben elimdeki mevcut futbolcularıma güveniyorum. Onların Manisa deplasmanından çok daha farklı bir şekilde çıkacağına inanıyorum'' ifadelerini kullandı.
Bülent Ünder, Trabzonspor maçından sonra sezonun kalan maçlarında oynatmayacağını açıkladığı Pino'nun takımdan ayrı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, ''Pino şu anda teknik heyetimizin verdiği program doğrultusunda altyapıdan bir teknik adamla gayet düzgün bir şekilde çalışıyor. Biz de yakından izliyoruz ve durumuyla ilgili rapor alıyoruz'' diyerek, sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN