"O görüntüleri GS TV çekti"

Çarşamba 20.04.2011 14:31

Yönetmen Mustafa Altıoklar'ın ortağı olduğu Altıoklar Prodüksiyon Şirketi, Galatasaray Kulübü'nün 2010-2011 forma lansman filmleriyle ilgili basına sızdırılan görüntülerin nereden alındığı ve nasıl servis edildiği konusuyla bir ilgisinin bulunmadığını savundu.

Yazılı açıklama yapan şirket, bu konuda çeşitli bilgiler öne sürüldüğüne değinerek, şunları kaydetti:

''Altıoklar Prodüksiyon ve Mustafa Altıoklar ile ilişkilendirilen bu görüntülerin ne şirketimiz ne de şirket ortağımız Mustafa Altıoklar ile hiç bir ilgisi yoktur. Hollanda kampındaki söz konusu görüntülerde, Altıoklar Prodüksiyon bu çekimler için Alman bir çekim ekibiyle çalışmış, sabit RED kamera kullanılmıştır ve sadece daha önceden hazırlanmış olan mizansenler kaydedilmiştir. Futbolcuların formaları teslim aldıkları anların omuz kamerası görüntüleri Galatasaray TV kameraları ve kameramanları tarafından kaydedilmiştir. Dolayısıyla şirketimizin bu görüntülerin kaydıyla ilgili hiçbir ilgisi yoktur. Bu projedeki gizlilik konusuna şirketimiz büyük bir hassasiyetle yaklaşmış ve tüm önlemler alınmıştır.

Bugüne kadar da herhangi bir ihlal söz konusu olmamıştır. Hollanda kampı çekimlerindeki gizlilik, kontrol edemeyeceğimiz alandaki çekimlerin sorumluluğun şirketimiz üstlenilmeyeceğinden dolayı sözleşmede belirtilmiştir. Bugüne kadar tüm çekimler ve montaj süreci boyunca basına sızan tek görüntü, şirketimizin gizlilik sorumluluğunu üstlenmediği Hollanda kampı çekimlerinin görüntüleri olmuştur.''

''BAZI SORULAR CEVAPLANDIRILMALI''
Şirket, görüntülerin sızdırılmasıyla ilgili bazı soruların sorulmasının gerekliliğine dikkati çekti.

Şirketin cevaplanması gerektiğini belirttiği sorular ise şöyle:

1- Bu görüntülerin master kayıtları kimdedir ve çekimini kimler yapmıştır? Sakıncalı ise neden kayıtları imha etmemiştir?
2- Bu görüntülerden kimler zarar görecek, kimler yarar sağlayabilecektir?
3- Şirketimiz tüm lansman çekimlerinin görüntülerine sahipken lansman döneminde neden hiç bir görüntü sızmamıştır?
4- Böyle bir görüntünün sızması için şirketimiz neden 9 ay beklemiş olabilir?

Her şeye rağmen konuyla ilgili tüm araştırmaları yaptıklarını belirten şirket, ''Bu görüntülerin sızmasının şirketimizin projede çalıştığı kişiler ve stüdyolarla ilgili olmadığı tarafımızca bir kere daha doğrulanmıştır. Görüntülerin nereden sızdığı konusunda başka kurum ve kişileri töhmet altında bırakacak açıklamalar yapmayı doğru bulmuyoruz. Bir resmi soruşturma söz konusu olduğunda tüm belge ve kayıtları beyan etmeye hazır olduğumuzu kamu oyuna duyurmak gereği hasıl olmuştur'' ifadesini kullandı.
Etiketler Galatasaray, Arda Turan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN