Şahanesaray

Çarşamba 20.04.2011

Başkanlıkta rakibinin olmadığını belirten Helvacı, "Hayal peşinde koşmayacağım. 6 yılda 4 şampiyonluk hedefliyorum" diye konuştu

Galatasaray Başkanlığı'na adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Prof. Dr. Mehmet Helvacı, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu... Hayal peşinde koşmayacağını ve gerçekçi hedefler belirlediğini dile getiren Helvacı, "Hedefim 6 yılda 4 lig, 1 de Avrupa şampiyonluğu. Bizi bu hedefe taşıyacak kadro konusunda çalışmalara başladım. 4 yabancı, 6 yerli oyuncu ile temaslarımız sürüyor. Bunlardan bazıları ile şimdiden anlaştık. Ekibimi kısa süre içinde açıklayacağım" dedi.

Umarım kısa sürede aday çıkar
SARI-kırmızılı kulübün büyük bir aile olduğunu vurgulayan Helvacı, şöyle devam etti: "Bu ailenin arkasında binlerce kişinin emeği var. Futboldaki başarısızlığın tek nedeni programsızlık. İşte bunları düzeltmek için buradayız. Galatasaray'ın acilen futbol aklına ihtiyacı vardır. Tabii ki her şeyi tek başıma yapmayacağım. Görünen o ki şu anda başkanlık konusunda resmi rakibim de yok. Umarım kısa süre içinde aday çıkar."

Arda'yı isterim
Mehmet Helvacı, Arda konusunda kararı yeni yönetimin vermesi gerektiğini söyledi. Arda'nın takımda olmasından memnuniyet duyacağını belirten Helvacı, "İyi yönetilen takımda ona ihtiyaç vardır" dedi.

Aidat ödemem
Seçimi kazanmak için 1 üyenin bile aidatını ödemeyeceklerini belirten Helvacı, "Oy getirecek diye kimseyi listeye de almayacağız. Bizim işimiz G.Saray'a zaman ayıracak, hizmet edecek kimselerle" şeklinde konuştu.

Teslim tarihinde açıklarım
Bir kişi haricinde yönetim kurulu listesinin hazır olduğunu vurgulayan Mehmet Helvacı, "21 Nisan'da listemi divan kuruluna sunacağım. O tarihe kadar da isimleri dillendirmem doğru olmaz. Teknik direktör konusunda da adaylarımız belli. Onları da kongre sonrası açıklayacağım" şeklinde konuştu.

Savaş ÇORLU


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN