Alp Yalman, Helvacı'yı eleştirdi

Perşembe 21.04.2011 12:52

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Alp Yalman, Galatasaraylılar olarak her zaman başkanlık koltuğunda oturana destek olmaları gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı Ali Şen ile birlikte Maslak Sheraton Otel'de düzenlenen 8. Liderlik Zirvesi'ne katılan ve toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yalman, özellikle başkan adaylarından Mehmet Helvacı'yı eleştirdi.

Başkanlık adaylığı konusundaki soruya Alp Yalman, ''Bu konuda bir şey söylemiş olsaydım biliniyor olurdu. Öyle bir şey olursa zaten duyulur. Başkan adaylarıyla görüştüm. Ünal Aysal ile görüştüm. Sadece Mehmet Helvacı ile görüşmedim. Söylememek lazım, ama Galatasaray'daki başkanlık koltuğuna hürmet göstermeyen bir insanın o koltuğa talip oluyor olması hoşuma gitmedi. Onun için Mehmet Helvacı ile görüşmedim'' yanıtını verdi.

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı, ''Tarz yanlışlığı mı var'' sorusunu ise ''Bence edep yanlışı var'' diye yanıtladı.

Başkan adaylarından Aysal'ın futbolu bilmediği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Alp Yalman, ''Ünal Aysal Galatasaray'da başkan olursa futbolu da öğrenir. Galatasaray'da kim başkan olursa bizim görevimiz Galatasaraylı olarak ona istediği desteği temin etmek ve vermek. Biz onun için oradayız'' dedi.

Yalman, mevcut başkan Adnan Polat'ın aday olup olmayacağı yönündeki soruyu ise ''Adnan Polat'ın adaylığı konusunda hiçbir fikrim yok. Başkasının fikrini açıklayacak durumda değilim. Olursa kendisi açıklar'' diye yanıtlarken, kendisinin kimi destekleyeceği yönündeki soru üzerine, ''Ben Galatasaray'ı destekliyorum'' diye konuştu.

Etiketler Alp Yalman, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN