Aysal'ın kozu Terim

Perşembe 21.04.2011 11:25

Galatasara'da başkanlığın en büyük adayı Ünal Aysal'ın en büyük kozu Fatih Terim olacak. Teknik direktörlüğe Gerets'i getirmeyi planlayan Aysal, Terim'i, futbol'un tek patronu olarak, yönetici pozisyonunda getirecek.

Galatasaray'da başkanlık yarışı iyice kızıştı. Bali'deki tatilini bitererek Türkiye'ye dönen Ünal Aysal, ikinci başkanlık için Ali Dürüst'ü ikna etti. İkinci başkan olamayacağını anlayan Hayri Kozak ise liste dışı kalmasına rağmen Aysal'ın oluşumuna destek verme kararı aldı.

Aysal'ın çok güvendiği Hayri Kozak'ı listenin dışında bırakmasının ardında ise Fatih Terim isminin yattığı ortaya çıktı. İddialara göre Aysal, Dürüst ile yaptığı görüşmede, Fatih Terim'in yeniden Galatasaray'a dönmeyi düşünüp düşünmediğini sordu. Dürüst'ün cevabı ise "Terim böyle bir zamanda Galatasaray'ı yalnız bırakmaz" oldu.

Gener müdürlük, futbol şube sorumluluğu, sportif direktörlük gibi görevlerin toplamı gibi, sınırsız yetkiyle göreve getirilecek. İşine başkan dahil kimse karışmayacak. Bütün futbol takımlarının, alt yapıların da bağlanacağı Terim, geleceğin Galatasaray'ını yaratması için bütün imkanlar seferber edilecek.

Bu söz üzerine Aysal, Dürüst'e Terim'i ikna edip edemeyeceğini sordu. Dürüst'ten olumlu cevap alan Aysal Fatih Terimle kendisi de görüşebilmek için girişimde bulunmaya karar verdi.

Bu arada Aysal'ın listesindeki diğer bir sürpriz isim de Abdurrahim Albayrak olacak. Taraftarın çok sevdiği Albayrak, yönetime girmeye sıcak bakıyor. Aysal'ın listesinde yer alması beklenen bir diğer önemli isim de Candan Erçetin.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN