Haydi er meydanına

Perşembe 21.04.2011

Mayıs'taki seçimde aday olacaklar, listelerini en geç saat 18.00'e kadar Divan'a verecek. Ünal Aysal, Ali Dürüst'ü dün ikna edip, avantaj sağladı

Galatasaray'da 14 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi kritik gün... Seçime katılacak adaylar, en az 100 üye tarafından imzalı listelerini bugün saat 18.00'e kadar Divan Kurulu'na teslim edecekler. Şu ana kadar Ünal Aysal ile Prof. Dr. Mehmet Helvacı başkan adayı olduklarını açıklamıştı. Yeni tüzüğe göre seçime girecek adaylar, denetleme kurulu, disiplin kurulu ile sicil kurulu listelerini de bugün vermek zorunda. Bu üç kurul için gereken isim sayısı ise 43 kişi. Bu durum adayların işini oldukça zorlaştırıyor.

Dürüst, Terim'le görüşecek
Başkanlık yarışının iddialı isimlerinden Ünal Aysal cephesinde dün önemli gelişmeler yaşandı. Ali Dürüst, Aysal'ın listesinde yer alacağını resmen açıkladı. Aysal'ın kriz çıkaran 2. başkanlık görevini Dürüst'e vereceği öğrenildi. Adnan Öztürk'ün 2. başkan olması halinde ise Ali Dürüst başkan yardımcısı yapılacak. Dürüst, Mehmet Cibara ile birlikte futbolun sorumlusu olacak. Aysal, teknik direktörlük için Gerets'le söz kesti. Ancak Ali Dürüst'ün son bir kez yakın arkadaşı Fatih Terim için nabız yoklayacağı öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN