Hiç sabrım yok

Cuma 22.04.2011

"Ben netice odaklı bir adamım. Sabra tahammülüm yoktur. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'da başarılı olacak takım kurmak istiyorum"

Galatasaray başkanlığı için kolları sıvayan Ünal Aysal, seçilmesi halinde hem ekonomik hem de sportif başarı kovalayacaklarını söyledi. Lig TV'de Şansal Büyüka'nın sorularını yanıtlayan Aysal, "Paranız yoksa sportif başarıyı bulamazsınız. Evvela parayı bulacak sonra da başarı arayacağız. Ama Galatasaray'da birinci safhada ikisini birden yürütmek zorundayız" dedi. Taraftarın sabırsız olduğu hatırlatılması üzerine Aysal, "Ben netice odaklı adamım ve istediğim neticeyi alana kadar koşarım. Benim de sabra hiç tahammülüm yok" diye konuştu.

TERİM, GERETS VE LUCESCU
AYSAL şöyle devam etti: "Ben hedefimi en yukarıya koyuyorum. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmak istiyorum. Bunu ne zaman yaparız bilmiyorum ama görevden ayrılmadan bu mutluluğu yaşamak istiyorum." Galatasaray'ı tanıyan bir hoca ile çalışmak istediğini kaydeden Aysal, "Galatasaray gerçeklerinden haberdar olan bir hocayla çalışmak başarıyı getirecektir" derken, "Terim, Gerets ve Lucescu'yu mu kastediyorsunuz" sorusu üzerine, "Evet" yanıtı verdi.

ÇEKiLEBiLiRiM
GALATASARAY ile ilgili planlarını detaylı bir şekilde anlatan ve kulübe hizmet için aday olduğunu ifade eden Aysal, "Hukuki sürecin sonuncuna tekrar bakıp eğer faydalı olacağımı göremezsem adaylıktan bile çekilebilirim" diyerek açık kapı da bıraktı.

FLORYA'YI 3 AYDA HİZAYA SOKARIM
Bence liseli-lisesiz ayrımı yanlış. Yönetimi kurarken bu ayrıma mecburen dikkat ettik. "Yanlış anlarlar mı?" diye düşündük.

Arda ille gitmek isterse ona ve camiaya en uygun formül neyse onu uygularız. Ama kalması yönünde ısrarcı olacağım

Tüzüğün redaksiyonunda ileride sıkıntılara mahal verecek ifadeler var. İleride sorun olmayacak bir tüzük hazırlamak istiyoruz.

Ne Ali Dürüst ne de yönetimden hiçbir arkadaşım bana bir koşul getirmedi. Projelerimizi paylaştık ve güç birliğimizi yaptık.

Ben 2012'ye kadar Adnan Polat'ın devam etmesini isteyenlerdenim. Kendisini seçimlerde görebilmek beni sevindirirdi.

Hayri Kozak kritiği çok seven bir insandır. Onun gibi birinin bu grup içinde olması kendisini eleştiremeyeceği için uygun değildi.

Florya'daki sorun kurumsal yapının olmaması. Ama çok değil, 3 ay içinde Florya'yı kontrol altına almış ve disiplin getirmiş oluruz.

Altyapıya önem vereceğiz ama yıldızsız bir Galatasaray da olmaz. Bazı oyuncular konusunda gerekli taramaları yaptık.

Uzlaşmacı, çalışkan ve işini yaptığı zaman mutlu olan birisiyim. Maçlardan sonra beni beyanat verirken görmeyeceksiniz.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN