Nankörlük etmeyiz

Cuma 22.04.2011
BAŞKAN adayı Ünal Aysal, TT Arena'nın açılışında yaşananlarla ilgili şunları söyledi: "Ben de stattaydım. Başbakan'ın olduğu locanın bir üstündeydim. İzlediğim kadarıyla olay sadece iletişim eksikliği felaketiydi. Oradaki seyirci kitlesinin reaksiyonu spontaneydi. Hedef Başbakan değildi.
TOKİ Başkanı'na reaksiyon yüzünden Başbakan konuşmadan vazgeçti. Neticede kötü bir olay oldu.
Ben hükümetle, Galatasaray arasında bir tatsızlık olacağını sanmıyorum. Galatasaraylı olarak biz bize yapılan yardımlara nankörlük etmeyiz."

F.BAHÇE'YE GÖNDERME
FENERBAHÇE karşısında alınan başarısız sonuçların hatırlatılması üzerine Ünal Aysal, "Herhalde bir Eyüp Sultan'a gitmemiz lazım'' diye espri yaptı. Aysal, Fenerbahçe ile rekabette kabullenmekte zorlandıkları geçmiş 7-8 yılın olduğunu vurgulayarak, "Bundan sonraki 10 senede ne olacağını birlikte göreceğiz'' dedi. Aysal, Fenerbahçe Başkanı Yıldırım ile aralarında 'eşitlik ilkesi kapsamında ve saygıya dayalı bir ilişki' olacağını da kaydetti.

ÖZÜR DİLEMEM
AYSAL, Mehmet Helvacı'nın kendisinden özür beklediğinin hatırlatılması üzerine, "'Bugüne kadar para verdiğim bir çalışanımdan özür dilemedim'' dedi.
Helvacı'nın geçmişte çalışanı olduğunu ima eden Aysal, bahsedilen evraklar varsa bunları görmek istediğini dile getirdi.

TULUN DEĞERLİ
AYSAL, seçilmesi halinde sportif direktör olacağı konuşulan Bülent Tulun ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Galatasaray'ın bütün sıkıntılarına kendini vermiş bir insan. Bülent Tulun'u görmezden gelmek mümkün değil. Kendisinden yararlanacak bir formül geliştiriyoruz."


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN