Arda kalıyor mu?

Salı 26.04.2011 18:28

Galatasaray Sportif Direktörü Cüneyt Tanman, Beşiktaş derbisinde oyuncuların, takım kadrosunun kötü olmadığını ispat etmek için oynayacaklarını söyledi.

Radyospor'a konuşan Tanman, Arda'nın gitmek konusunda eskisi kadar katı olmadığı mesajını verirken, başarılı futbolcunun rahat futbol oynayacağı ortamın sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Tanman, "Arda'nın önceden Türkiye'de kalması zor gözüküyordu; şu anda şartlar daha iyi. Pino bir değerdir. Futbol takımının geleceği için bir an önce seçim yapılmalı. Derbi bazı oyuncuların yazgısını belirleyecek. Başarı için yönetim, taraftar, futbolcu tek bir frekansta olmalı" dedi.

İşte Cüneyt Tanman'ın açıklamaları:

DİSİPLİN VE MÜCADELEYİ DERBİDE DAHA ÇOK ÖN PLANA ÇIKARTACAĞIZ

Futbolcularımız derbide ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklar. Antalyaspor maçından sonra saha içerisinde, oyun disiplini ve ortaya koydukları mücadele açısından bir gelişme olduğunu söyleyebilirim. Bu pozitif durumun Beşiktaş maçında çok daha ön plana çıkacağını söyleyebilirim.

KADROMUZ KÖTÜ DEĞİL; FUTBOLCULAR DERBİDE HER ŞEYDEN ÖNCE BUNU İSPATLAYACAKLAR

Kadromuz çok eleştiriliyor; ama ben bu kadronun kötü olduğuna inanmıyorum. Bulunduğu yeri hak etmiyor. Oyuncular, önce kendi değerlerinin ortaya çıkması için mücadele etmeliler. Taraftara bir derbi galibiyeti hediye etmek önemli; ama daha önemlisi bu kadronun kötü olmadığını ispatlamak. Derbi bunun için iyi bir fırsat.

DERBİ BAZI OYUNCULARIN YAZGISINI BELİRLER

Derbi maç, bazı oyuncuların yeni sezonda takımda kalıp kalmayacaklarını ortaya koyan önemli bir gösterge olacak.

PİNO BİR DEĞERDİR; BUNDAN BÖYLE TAKIMLA ÇALIŞACAK

Pino, bundan böyle takımda olacak. Pino bir değer, sözleşmesi devam eden oyunculardan bir tanesi. Bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir; ama bir değerdir ve Galatasaray'la antrenmanlara çıkmaya devam edecektir. Tabii ki derbide oynayıp oynamayacağına teknik direktör Bülent Ünder karar verecek.

DENEYİMLİ HER TEKNİK ADAM ÖNCELİKLE OYUNCUYU KAZANMAK İSTER

Tüm deneyimli teknik adamların öncelikli uygulamaları, futbolcuyu kazanmak olmalı. Bir kalemde oyuncuları silmek doğru bir yaklaşım değil. Pino da Galatasaray'ın önemli değerlerinden bir tanesi, antrenmanları çıkması oynayacağı anlamına gelmiyor; Galatasaray'ı sevdiğini ve takımda kalmak istediğini antrenmanlarda da hocasına göstermek zorunda. Yapılan bütün uygulamalar nihai değil.

ARDA'NIN RAHAT FUTBOL OYNAMASINI SAĞLAYACAK KOŞULLAR SAĞLANMALI

Arda, iç dünyasında neler yaşıyor bilemiyorum; ama Galatasaray'da hak etmediği olaylarla karşılaştı. Taraftarla arasında buzlar erimiş gibi gözükse de mutlaka içinde bir burukluk yaratmıştır. Arda yaşına göre çok olgun bir futbolcu. Kendisine uygun kararı verecektir. Galatasaray'ın Arda gibi bir değeri kaybetmesi hoş bir durum değil. Sakatlığı geçtikten sonra oynadığı maçlarda ne kadar etkili olduğunu herkes gördü. Arda gibi değerlerin ortaya çıkıp, oynaması için gereken koşulların oluşturulması gerekir.

ÖNCEDEN TÜRKİYE'DE KALMASI ZOR GÖZÜKÜYORDU; ŞİMDİ ŞARTLARDA İYİLEŞME VAR

Geçtiğimiz dönemde Arda'nın Türkiye'de kalması zor gözüküyordu; ama son dönemde bu şartlarda düzelmeler gözüktü. Özellikle yeni gelecek yönetimin vereceği kararla birlikte, Arda'nın vereceği karar da çok önemli. Arda çok önemli bir değer; ona futbol oynayacak şartları olanakları sunmamız gerekir.

FUTBOL TAKIMI İÇİN EN İYİSİ BİR AN ÖNCE SEÇİMİN YAPILMASI

Bu ortam Galatasaray Futbol Takımı'na faydalı değil; çünkü bu dönem Galatasaray'ın tüm planlarını yapması ve harekete geçmesi gereken bir dönem. Seçim tarihinin uzaması ve bu noktada belirsizliklerin oluşması, planların hayata geçmesi konusunda sıkıntılar yaratıyor. Benim temennim bir an önce seçimin yapılması ve Galatasaray'ın geleceğiyle ilgili kararların alınabilmesidir. Umarım bir sıkıntı olmaz, seçim beklenen tarihte yapılır; çünkü olmadığı taktirde Galatasaray Futbol Takımı'nın çok sıkıntılı dönemler yaşayacak olması sürpriz olmaz.

BAŞARI İÇİN TARAFTAR, YÖNETİM, FUTBOLCU BİR FREKANSTA OLMALI

Başarı her şeyin birlikte yapılmasıyla olur. Taraftar, yönetim, futbolcu bir frekansta olduğu zaman başarı gelir. Galatasaray, bu sezon bunu kaçırdı; ama umarım yeni sezonda özlediği başarıyı yakalayacaktır. Galatasaray, 14 yıl şampiyon olmadığı dönemler de yaşamıştır; ama Galatasaray büyüktür ve mutlaka hak ettiği yerlerde olacaktır.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN