3 Mayıs'a 5 senaryo

Perşembe 28.04.2011

Mahkemenin 27 Mart'ta yapılan Mali Genel Kurul'la ilgili vereceği karara odaklanan G.Saray'da çok farklı alternatifler konuşuluyor

G.SARAY'da 27 Mart'ta yapılan kongrede yönetimin idari anlamda ibra edilmemesi ile başlayan seçim süreci, yaşanan gelişmelerle kaos ortamına dönüştü. İşte 3 Mayıs'taki ara celse öncesi camiada konuşulan senaryolar:

Seçim iptal edilir!
27 MART'ta yapılan mali kongrede, savcılık tarafından suç unsuruna rastlanırsa, kongre iptal edilecek. Bu durumda mali kongre sonrasında açılan davaların hükmü kalmayacak. Mali genel kurulun tekrarı gündeme gelecek.

Tedbir kararı kalkar
3 MAYIS'taki ara celsede mahkeme eğer tedbir kararını kaldırırsa, 14 Mayıs'ta olağanüstü seçim yapılacak ve adaylar kozlarını sandıkta paylaşacak.

Yeni takvim belirlenir
MALİ kongrenin iptali durumunda önce yeniden mali genel kurul yapılması için yeni bir takvim belirlenecek. Bu yüzden 14 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan seçimli kongrenin o tarihte gerçekleşmesi mümkün olmayacak ve seçim süreci ertelenecek. Önce mali ve idari kongre gerçekleşecek, ardından seçimli genel kurula gidilecek. Galatasaray'da mali kongre öncesinde 1 yıl daha görev süresi bulunan başkan Adnan Polat ve yönetimi, toplu halde istifa etmediği için, önce mali kongreyi en az 45 günlük süre içinde tekrar gerçekleştirecekler ve ibra oylamaları tekrar yapılacak. Ancak bu olaylar sonrasında yönetim tarafından seçimli genel kurul kararı alındığı için, ilerleyen süreçte bu kez seçim yapılması gündeme gelecek.

Aysal yarıştan çekilir
SEÇİM ertelenirse Ünal Aysal, adaylıktan çekilecek. Aysal, bu durumda yeni sezon öncesi yapmak istediği operasyonları ve transferleri yetiştirecek süre bulamayacaklarını söylemiş ve adaylığını gözden geçireceğini açıklamıştı.

Transferi Polat yapar
BU olayların tümünün gerçekleşme sürecinin ortalama 3-4 aylık bir zaman dilimini kapsaması nedeniyle yeni sezon başlamış olacak ve başkan Adnan Polat ile ekibi, büyük olasılıkla gelecek sezon için takımı oluşturma görevini zorunlu olarak üstlenecek.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN