Adnan Polat neden aday olmadı?

Perşembe 28.04.2011 13:47

Galatasaray zor günler geçiriyor. Kulüp 3 Mayıs’ta mahkemenin vereceği ara kararı bekliyor.

Eğer ara kararda da mahkeme yapılamaz kararı çıkarsa, Adnan Polat, yola devam edecek.
Bu arada kongrede aday olmayan Polat'ın istifasının ise hiçbir işe yaramayacağı ortaya çıktı. Çünkü eğer Galatasaray bu dakikadan sonra istifa ederse kulüb bu kez kayyuma devredilecek.

Kulübü kayyuma bırakmamaya kararlı olan Polat da, mahkeme 3 Mayıs'ta tedbiri kaldırmazsa seçimi iptal etmek zorunda olduğunu bildiriyor. Aksi bir durumda Polat'ın hapis yatma durumu bile söz konusu olabilir.

Bu arada Polat'ın kongrede aday olmama nedeninin ise, seçimin yapılmayacağını bilmesi olarak gösteriliyor. Camia içinden yükselen seslere göre yönetimin ibra edilmemesinin ardından Erol Aksoy ve Sinan Kalpakçıoğlu'nun mali genel kurulu mahkemeye taşımasını Polat istedi.

Çünkü Polat görüştüğü hukukçulardan, mali kongrede yapılan oylamanın hukuka uygunsuz olduğunu öğrendi. Polat da eğer seçime girerse kazanamayacağına inandığı için aday olmadı.

Şimdi kulislerde konuşulan dedikodu ise şu; "Eğer Polat istifa edip aday olsaydı, bu kaos olmazdı. Fakat başkanlığı bırakmak istemeyen Polat, mahkemenin kararına güvendiği için kulübün geleceğini tehlikeye atıyor!"


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN