Başkan hukuk maskesi takmış

Cuma 29.04.2011

Eski Divan Başkanı Yarsuvat, "Polat seçime gitmeli. Hapis yatması söz konusu değil" dedi

Görevde kalmak istiyor
Eski Divan Başkanı Duygun Yarsuvat, başkan Adnan Polat'a yüklendi. NTVspor Radyo'da Bülent Yüksel'e konuşan Yarsuvat, "Olayların buralara gelmesine sebep, bizzat başkandır. Çünkü başkan, kendisine hukuk maskesini takarak, daha uzun süreler başkanlık yapmak istemektedir" dedi.

Mazlum rolü yapmasın
Yarsuvat şöyle devam etti: "Başkanın 'Hapis yatacağız' diye mazlumları oynamasına gerek yok. Başkan, zaten mahkemeye müracaat edenleri kendisi seçmiştir. Her durumda seçim olur. Polat'ın hapis cezasıyla cezalandırılması da söz konusu olamaz. Ayrıca kayyum fena bir şey değildir."

Hırslarına esir oldu
G.SARAY'ı bu hale getirenlerden, Galatasaraylıların davacı olduğunu ifade eden Yarsuvat, "Hukuk mahkemeleri bitirilmiş, savcılıklara işler intikal etmiştir. Bu Galatasaray'ı bilmeyen, kendi hırslarına esir olan insanların yapacağı şeydir. Galatasaray'ın prensipleri unutmuşlardır. Zaten bilmiyorlardı" diye konuştu.

5 bin imza toplanır
DUYGUN Yarsuvat, Polat'ın seçim çağrısından vazgeçmesi durumunda disiplin kuruluna verilmesi gerektiğini söyleyerek ilginç sözler sarf etti: "Eğer başkan seçime gitmezse şu ana kadar bin 900 imza toplanmıştır; bu imzalar 5 bine çıkar ve olağanüstü genel kurula gidilir. Kendisi bunu önleyecek güce sahip değildir."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN