"Beşiktaş'ı yeneceğiz"

Cuma 29.04.2011 00:00

Galatasaray'ın tecrübeli savunma oyuncusu Servet Çetin, bu sezon henüz derbi galibiyeti alamadıklarını belirterek, ''Beşiktaş'ı yenerek bir derbi maçı kazanmak istiyoruz. Zor bir maç olacak. Kendi evlerinde iyi oynuyorlar, iyi bir kadroları var. Onlar kupa maçı öncesi bizimle iyi bir sınav maçına çıkacaklar. Ama biz kazanmak için gideceğiz. İyi şekilde mücadele edersek kazanacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Sarı-kırmızılı takımın bir diğer savunma oyuncusu Gökhan Zan ise Beşiktaş ile bir derbi mücadelesine çıkacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Önemli bir müsabaka olacak. Her iki takımda da eksikler var, tabii ki bu bir mazeret olmayacaktır. Güzel bir karşılaşma izlettireceğimize inanıyorum. Geçmişten bu yana iki ezeli rakibin, ama ebedi dostluğun olacağı bir maç olacağına inanıyorum. Dediğimiz gibi ezeli rekabet olacak ama ebedi dostluk her zaman devam edecektir. Kendi taraftarlarının, seyircilerinin avantajını kullanacaklardır. Önemli bir karşılaşma olacak. Bizim taraftarımızın da bu maçta bizleri yalnız bırakmayacağını düşünüyoruz. İnşallah futbolseverlere, Türk spor kamuoyuna, herkese zevkli bir seyir olur. Öyle umut ediyorum. Tabii ki camiamıza ve taraftarımıza bir derbi maçı kazandırmak istiyoruz. Sahada iyi bir mücadele, futbol zevkine yakışır bir karşılaşma, her iki büyük camianın bir arada olacağı karşılaşmanın sonunda dostluğun kazanmasını temenni ediyorum. Umarım maç sonunda gülen taraf biz oluruz.''

Arjantinli futbolcu Culio ise genel anlamda sezon içinde taraftarları fazla mutlu edemediklerini, bu nedenle Beşiktaş maçının öneminin daha da arttığını ve mücadeleden iyi bir sonuç alıp bu zamana kadar üzdükleri taraftarları hiç olmasa biraz mutlu etmek istediklerini dile getirdi.

Yabancı oyunculardan Insua da kendileri için çok önemli bir maç olduğunu vurgulayarak, ''Derbi maçları her zaman önemli ve çok özel maçlardır. O yüzden iyi futbolla, güzel bir futbolla alacağımız üç puanla taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz'' dedi.

CÜNEYT TANMAN UMUT SAÇTI

Galatasaray Sportif Direktörü Cüneyt Tanman, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile yarın yapacakları derbi maçın, oyuncularının kendilerini göstermeleri açısından önemli olduğunu söyledi.

Cüneyt Tanman, GSTV'ye yaptığı açıklamada, hedefleri kalmamış gibi gözükse de takımın hedefinin olduğunu vurgulayarak, ''Bu kadro, içinde yer alan oyuncuların ve bu grubun hak etmediği bir noktada. Bunun böyle olmadığını, daha değerli oyuncular olduklarını ispat etmeleri gibi bir durumla karşı karşıyalar'' dedi.

Oyuncuların derbi olması nedeniyle özellikle motive olabilecekleri bir maç olduğunu kaydeden Tanman, ''Beşiktaş derbisi, oyuncuların kendi değerlerini ortaya çıkarabilecekleri bir maç. Bu bağlamda bu derbi önemsiz gibi gözükse de aslında oyuncuların kendileri içinde çok önemli bir derbi'' diye konuştu.

Cüneyt Tanman, takımda eksikler olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

''Bu dönemde özellikle sezon sonuna doğru ulaşabileceğiniz önemli hedefler olmadığı zaman burada bazı sıkıntılar oluşabiliyor. Ancak yine de Galatasaray'ın elindeki oyunculardan, derbi maçında Galatasaray'a yakışır bir futbol oynayabilecek bir kadro çıkarmak mümkün. Tabii Bülent hocanın sıkıntılı olduğu bölgeler var. Cezalı olan Sabri'nin olmaması, Neill'in de kendi memleketine gitmiş olması burada sıkıntı yaratıyor, ama Bülent hocamız içeriden yine çözümleri bulacaktır.''

Spor Toto Süper Lig'de yarın Beşiktaş ile derbi maçına çıkacak Galatasaray'ın futbolcuları, sezonun son derbisinden galibiyetle ayrılmak istediklerini söylediler.

Galatasaray Televizyonu'na konuşan sarı-kırmızılı oyunculardan Servet Çetin, Gökhan Zan, Culio ve Insua, zorlu maçı kazanarak taraftarları sevindirmeyi amaçladıklarını dile getirdiler.


DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA